Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel alatt lévő lakást el...

Hitel alatt lévő lakást el lehet adni-cserélni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, el lehet.

Eladni úgy szokták, hogy vagy az előlegből fedezik a hitel költségeit, vagy a vevő kifizeti a hitel teljes összegét, és csak a fennmaradó vételárat adja oda a vevőnek. Értsd.

Van egy házad amit 6 millióért árulod, de 4 milliós hitel van rajta. Én megveszem tőled úgy

-hogy adok 4 millió előleget amivel te rendezed a hitelt, és tiszta hitelmentes házat adsz nekem amikor kifizetem a szerződéskötésnél a maradék 2 milliót

-hogy bemegyünk a bankba, és én a bankban kifizetem veled együtt a 4 milliós hitelt, majd lakás átvételkor megkapod a maradék 2 milliót

Cserélni meg úgy lehet ha a vevő átvállalja a hitelt.

2013. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet. Két módja van, ahogy az előttem szóló is írja:


1., Kifizeted a rajta lévő hitelt egy összegben majd rendes adás-vételi szerződéssel

2., A bank engedélyével és közreműködésével. Ezt általában úgy folytatják le, hogy a bankba bemegy mind az eladó mind a vevő, megkötik a szerződést, a vevő a bankot 100%-ban kifizeti és a maradék összeget adja át az eladónak.

2013. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!