Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért rögtön a házra terhelnek...

Miért rögtön a házra terhelnek jelzálogjogot, nem pedig pl. a fizetésből vonják részletekben a tartozást?

Figyelt kérdés
A drága öcsém évekkel ezelőtt nem fizetett ki egy hatvanezres telefonszámlát, végrehajtóhoz került az ügy, a napokban pedig kaptuk a papírt a földhivataltól, hogy telótársaság immár tulajdonos a házunkban. Also, számíthatunk árverésre, igaz? Most a családunk van ezért sz*ban, részletekben ki fogjuk fizetni az immár 170 ezres tartozását a tesómnak. De miért nem a fizetéséből vonják le inkább eleve? Miért kell rögtön jelzálog?
2009. okt. 19. 13:30
 1/6 anonim válasza:
Gondolom azért, mert már senkinek a munkahelye nincs biztonságban!Ráterhelik arra, aztán egy hét múlva kirúgják, akkor azt viszik, ami van.Hogy árverezés lesz-e annka járjatok utána, mondjuk a tel.társaságnál, hogy milyen intézkedéseket kívánank tenni, illetve ha kifizetitek a tartozást, mi lesz a lakás résszel,a miben tulajok...Amúgy az is lehet, hogy a tesód fizetése már le van terhelve valamivel, és van egy határ, aminél többet nem vonhatnak.
2009. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
...vagy a végrejahtó szolgálatnál is érdeklődjetek, mire számítsatok.
2009. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért 170 ezerért nem lehet egy házat elárvereztetni!
2009. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy a háznak csak egy része a tesódé, és nem az egész. Ráterhelik, és ha eladás vagy örökösödés van, akkor kell fizetni. Ez egy biztosíték a banknak. Előző voltam.
2009. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na igen, csakhogy az összeg folyamatosan emelkedni fog, aztán az eladáskor már ki tudja, hány száz ezret kell kipengetni. Egyébként engem nem izgatna, ha elárvereznék az autóját pl. (mert az ingóság ugyebár), csak az a baj, hogy a községünkben a polgmesteri hivatalban ki lenne függesztve az árverezés, és ez irtó nagy szégyen volna a családunknak. Ezért bánt a dolog. Beszéltem a végrehajtóval, és természetesen aszonták, ez csak akkor fog megszűnni, ha fizetünk. Így a nevemre kérettem a számlát, és fizetek a tesóm helyett részletekben (bár megígérte, hogy mindig ideadja a pénzt, de ezek után, nem hiszek neki). Szóval tök kivagyok.
2009. okt. 19. 14:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ennek biztosan nagyon örült a hitelező, hogy önként és dalolva kifizeted a tartozást. De neked semmi biztosítékod.
2009. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!