Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » VAn az OTP-nél lakáshitelem....

VAn az OTP-nél lakáshitelem. Mellette 2hitelem van a Cetelemnél. Ha az egyik Cetelemet nem fizetem lehet hogy jelzálogjogot tesz rá a Cetelem? Akkor az otp felmondhatja az ő jelzálogjogát és árvereztethetnek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj megállapodni a cetelemmel.. Pl. halasztás, vagy bármi más. Már csak azért, mert ha ott 2 hiteled van és az egyiket nem fizeted, esetleg elcsúszol a másikkal, akkor előbb-utóbb felmondják a szerződésedet. Jelzálogot ingatlanra a hitel felvételét megelőzően jegyeznek be, tehát ha olyan szerződésed van a cetelemmel, hogy jelzáloghitel, akkor az már alapból rajta van az ingatlan nyilvántartási papírjain. Ha nem ilyen a szerződésed, és ne adj isten az ügyed elér abba a státuszba, akkor végrehajtási jogot jegyezhetnek be az ingatlanra, ami a jelzálog előtt van. Ebben az esetben felszólíthat az OTP, hogy ezt rendezd, mert ha a cetelem érvényesíti a követelést és árverezésre kerül az ingatlan, akkor nekik nem marad semmi biztosíték. Egyébként ha egy hitel felmondásra kerül, akkor ugye nem csak a hátralékkal kell számolnod, hanem a fennálló, de esedékessé nem vált tőkerésszel, a felmondás költségeivel, késedelmi kamattal (amit a bankok a teljes tartozás kifizetésének napjáig számolnak) esetlegesen a jogi eljárás költségivel... Úgyhogy szerintem előzd meg a bajt és próbálj a cetelemmel megoldást találni a jelenlegi problémára.
2010. febr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!