Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelemes banki kalamajka!...

Cetelemes banki kalamajka! Jogtalan kártyhasználat történt. Van valami lehetőség vagy kénytelen lesz vissza fizetni részletekben a törlesztést?

Figyelt kérdés
A barátom excsaja pénztvett fel a cetelemes kártyáról és most ezt most vissza kell fizetni. Persze bizonyítani nem lehet hogy nem ő volt . A cetelem ezt átadta azóta a justicának vagyis a behajtóknak.Szörnyű hogy ez pont az én időszakomban történik meg! (ide a szomorú jelet szerettem volna rakni)
2010. szept. 15. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazság szerint tényleg azt kéne bizonyítani, hogy jogtalan kártyahasználat történt. Amikor vett fel pénzt, készült felvétel az ATM-nél. Elég régen történhetett, így valószínűleg ez már nincs meg, így nagyon bizonyítani nem lehet. :(
2010. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Készpénzt ATM-en keresztül tudott felvenni, az ATM pedig minden esetben kér PIN kódot. A PIN kód, ahogy a nevében van benne, személyt azonosít. Tehát amennyiben a kártya jelen volt a tranzakció során (nem másolt kártya volt), és a PIN kódot helyesen adták meg, akkor NEM történt jogtalan tranzakció, bankjogi szempontból a PIN-kódos műveletek, amennyiben sikerre futnak, a kártya jogos használója által indított tranzakciók. A kártya PIN kódját a tulajdonos köteles megőrizni és titokban tartani. Ha nem így tett, ez CSAKIS az ő hibája. Ez nem a bank sara, és semmilyen fórumon nem lesz lehetőséged ennek az ellenkezőjét bebizonyítani.
2010. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam!sajnos ez van!de azért köszi a a válaszokat!Így lakás hitelt sem lehet felvenni csak az én részemről még ha a törlesztés be is fejeződött a cetelemnél!?
2010. szept. 16. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az adatokat a Cetelem átadta a KHR rendszernek, akkor a teljes tartozás kifizetését követő 5 évig a rendszer tárolja az adatokat, ez pedig nem túl jó fényt vet egy újabb hitelnél az adósodni kívánó személyre.
2010. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!