Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy házra jelzálogjogot...

Ha egy házra jelzálogjogot jegyeztek be az öcsém tartozása miatt, de a ház nemcsak az övé, hanem az enyém és anyué is, akkor is árverés lesz?

Figyelt kérdés
Vagy ha eladjuk, akkor a mi részünkből is követelhetik a pénzt, vagy csak az öcséméből?
2009. okt. 19. 15:58
 1/6 A kérdező kommentje:
És minden árverés nyilvános? Ingóságra is mondjuk? Vagyis kifüggesztik a polgmesteri hivatalnál?
2009. okt. 19. 15:59
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy jelenleg hol tart az ügy. Még csak most jegyezték be a végrahajtási jogot ? Annyira nem nagy a gond. A legfontosabb, hogy valahogyan (részletfizetésben) meg kell állapodni a végrehajtóval. Ha ez meg van és pontosan tudjátok törleszteni a atartozást, nem lesz semmi baj.


Gondolom, hogy csak az öcséd tulajdonrésze erejéig jegyezték be a vj-t. Árvezerésnél az öcséd tualjdonrészét fogják árverezni, de erre sztem nem lesz vevő, mert kinek kéne egy tulajdonrész, amivel nem tud semmit sem kezdeni.

2009. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg azt fogják csinálni, hogy miután megszerzik a tulajdonrészét, közös tulajdon megszüntetése iránt pert indítanak a bíróságon. Hoppá.
2009. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, mi van a jelzálogszerződésbe írva. Normál kereskedelmi banktól vettétek fel a hitelt, vagy egyéb pénzintézettől, akik vételi jogot is bejegyeztek? Nagyon nem mindegy.

Nektek is alá kellett írni, mint zálogkötelezett a hitelszerződést, abban benne van, hogy milyen feltételekkel kapta az öcséd a hitelt és mi történik, ha nem fizet. Nem tudom elképzelni, hogy csak résztulajdon árverezésével megelégedne a bank, hiszen úgy sose tudná behajtani a tartozást, mert ki szeretne megvenni egy olyan résztulajdont, amit se használni, se eladni, se terhelni nem tud a Ti belegyezésetekkel?

2009. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: nézz utána annak, hogy mi az, hogy közös tulajdon megszüntetése iránti per. Senki nem kötelezhető arra, hogy a másokkal közös tulajdonát fenntartsa, ha nem akarja. Ha az adós nem fizet, akkor ugye a jelzáloggal terhelt tulajdonrésze a banké lesz. Ők meg pert indítanak a közös tulajdon megosztásáért. Majd a bíróság dönt, hogy hogy legyen a megosztás, vagy megegyeznek. Lehet úgy, hogy a többi tulajdonostárs megveszi a banktól a részét, ha erre nem hajlandók, akkor meg az egész házat el fogják árverezni, és a vételárat a tulajdonrészek szerint megosztják a tulajdonosok között.

De valóban furcsa, hogy tulajdoni hányadot elfogadjon biztosítékként egy bank, hacsak nem valami jó nagy értékű a lakás.

2009. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosan nem biztosítékként fogadta el a bank, hanem nemfizetés esetén terhelte meg a tulajdonrészt. Ha eladásra kerül a sor, csak az öccs tulajdonrészét nyúlhatja le a bank. De ha a bank kezdeményezi a közös tulajdon megszüntetését, igen nyomott áron is túladnak a házon.
2009. okt. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!