Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp faktoring levonhat tőlem...

Otp faktoring levonhat tőlem az 54430 Ft-omból 50%. Ot?

Figyelt kérdés
Mennyi az a minimum amit a megélhetésemre kell hagyniuk?

2013. márc. 26. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, levonhat. A bevétel max 50%-át vonhatják le.
2013. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jkriszta84 válasza:
attól függ miből áll az 54430 Ft-od? Munkabérből vagy nyugdíjból 33%-ot vonnak, ha van további tartozás akkor 50%-ig tilthatnak.
2013. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Semmi nincs!Ha meghalok,mert a gyógyszereim nem tudom meg venni akkor látja a bank a hasznát?

A lakásom volt a biztosíték a kölcsönre most se lakás se pénz.És még én tartozok a felvet pénz 3x-ával :(

Mindent elvettek tőlem.

2013. márc. 26. 11:48
 4/13 A kérdező kommentje:
Rehabilitációs pénzbeli ellátást kapok 54300 FT/hó
2013. márc. 26. 11:49
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

"A lakásom volt a biztosíték a kölcsönre most se lakás se pénz.És még én tartozok a felvet pénz 3x-ával :(

Mindent elvettek tőlem."


Ha ilyen jol gazdalkodtal a vagyonoddal, megerdemelted! Azt hiszed, nekem jo, hogy az adom hozzad hasonlokhoz jut, mint rehabilitacios ellatas?

2013. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy milyen módon hajtják be a tartozást.


Ha a folyósítónál kérik a letiltást, akkor 33%-kal kevesebbet utalnak.


Ha inkasszót rakatnak a számládra, akkor az öregségi nyugdíjminimum összege mentes a végrehajtás alól (jelenleg 28500), az e fölötti összeg felét viszont vihetik.

2013. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú hogy ide jutottál, de az OTP faktoring csak akkor jön a képbe ha a bank kéri a segítségét tőle.

Anno annak idején te a banktól hitelt igényeltél. Szerződést kötöttél a bankkal hogy X időn keresztül havonta X összeget fogsz fizetni. Nem teljesítetted a szerződésben leírt feltételeket. A bank többször próbálkozik, követelőzik a pénze miatt, de te nem reagáltál. Ezért átadta az ügyedet az OTp faktoringnak. Ők is előbb felszólítanak hogy fizess. Neked az első levelükre reagálni kellett volna hogy nem tudsz egyéb okokból, de kérsz részletfizetést kevesebb összeggel.(megadták volna) De nem reagáltál. Így nem volt más lehetőségük csak az hogy bírósághoz forduljanak és a tartozásod kifizetését követeljék. Ha 50%-ot vonnak Rehabilitációs pénzbeli ellátásból akkor a bíróság engedélyezte.

Tudod, erre mondják, hogy senki homlokához nem szegeztek pisztolyt hogy felvegyen hitelt, kölcsönt.. Végül is tartozol pénzzel másoknak, azt bizony vissza kell adni.

Tényleg sajnálatos ami most veled történik, de megelőzhetted volna ha legalább részletfizetést kértél volna. Megúszhattad volna mondjuk havi 10-15 ezer forintos fizetéssekkel is.

2013. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha levonják, 36.468,- ft-t kapsz, ha inkasszót tesznek a számládra, 41.465,- ft-t.
2013. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Még a bank nem adta ki az oTP faktorinak,hogy vonjanak,csak felhívtak telefonon,hogy hova kerül az ügyem.Azért kérdeztem,mert semmit nem tudok erről a cégről.Nem is hallottam róla.

Köszönöm aki írt,hogy mit kellett volna csinálni. Még nem vagyok vele elkésve,mert még aZ OZP faktoring nem keresett fel. Az OTP-s ügyintéző mondta,hogy 1-2 hónap múlva meg keresnek velük lehet egyezkedni.


Aki azt írta,hogy én miattam adózik,meg mondom én is adóztam a gyerekeim is adóznak,úgyhogy neked nem tartozok semmivel.Vonnak elég pénzt a családom összes tagjától,hogy fedezze az én 54000 Ft-omat.


Máskülönben szív beteg vagyok többször műtöttek.A LAKÁSOM ÁRA A MŰTÉTRE KELLETT! Különben ,most nem írogatnék itt.

Elég bonyolult műtét volt és senkitől nem kértem bankszámla számra pénzt,hogy adjanak,hanem a saját lakásom terheltem meg és tettem pénzé,hogy életbe maradhassak.

Ezek szerint kár volt?

A műtétem 3 millió forintba került.

2013. márc. 26. 13:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi az az inkaszó.

Mit csináljak? Természetesen nem akarok kibújni a felelősség alól,de kellene valami tanács,hogy hogyan csináljam,hogy a gyógyszerem is kitudjam váltani és a rezsimet is fizenti tudjam.

2013. márc. 26. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!