Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lehet, hogy 1 éve fizetem...

Hogy lehet, hogy 1 éve fizetem a hitelem, de most több a hátralékom mint 1 éve?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy OTP faktoringnál volt 210e forint tartozásom 1 évvel ezelött, amit azóta fizetek,tehát már befizettem 130e forintot, de aminap felhívtam őket, hogy mennyi van még hátra és azt mondták, hogy még 170e-ot kell fizetnem!



2013. jan. 10. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Amikor törlesztesz, akkor nem a hitelből vonják le először a törlesztő részletet, hanem a kamatból. Ami ezután megmarad (nem túl sok) azzal csökkentik a hitelt. A futamidő utolsó negyedében fog drasztikusan csökkenni a hitel.


Tájékozódni kellett volna hitelfelvétel előtt...

2013. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utólag már én is okosabb vagyok, sajnos akkor még nagyon "gyerek" voltam...
2013. jan. 10. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Annuitásos a hiteled.


Egy hónapban fizetsz kamatot, kezelési ktg.-et és tőkét is, de mint a biztosítóknál a Zillmerezés, itt is előbb bank a saját költségeit számolja fel.


Vagyis van nagyobb hányad a havi törlesztőben a kamat és kezelési ktg., de a tőkéből alig fogy a futamidő elején.


Ha minden költség előre ki van nekik fizetve a futamidő végéig,amit miattad és a hiteled miatt eszközölt, akkor majd a tényleges 210 ezer forintja is érdekelni fogja, amit neked adott.


Zillmerezés ugyanez a biztosítóknál, ha pl. díjtartalékos, vagy unit link életbiztostásod van. Gondolhatnád, hogy 2 év után milyen jó neked, mert van 24 hónap alatt 24*10.000 Ft befizetésed, azaz 240.000 Ft-od + kamat.

És ha szeretnél belőle felvenni szembesülsz, hogy csak pár ezer ft érhető el összesen, hiába hogy te már 240 ezret betoltál..

2013. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ!
2013. jan. 10. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!