Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolták a kártyáimat. Van...

Zárolták a kártyáimat. Van esély, hogy visszakapom, nagyon balhézzak vagy csak kicsit? (tovább lent)

Figyelt kérdés
A múlt évben rendszeresen mínuszba került a folyószámlám. Egy idő után ezt a bank megelégelte és zárolta a kártyáimat. Fél év után aláírtam, hogy csökkentett limitekkel újra éljenek a kártáyk és a számla. Sajnos ezt is sikerült túllépni, megint zárolták az egészet. Jövő hónapban már rendben lett volna az egész, de most meg nem jutok pénzhez. Meghagytam a telefonszámomat, már fel se hívnak. Érdemes kiverni a balhét?
2013. jan. 10. 11:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nem tudom milyen hitelről beszéltek, én nem írtam, hogy hitelt vettem volna fel. a folyószámlám került mínuszba, amit a fizetésem bőven kielégít jövő héten. csak sajnos a banki szolgáltatásokat már nem tudom használni. kicsit elbeszélünk egymás mellett, de mindegy, gondolom majd megoldom.
2013. jan. 10. 13:51
 12/17 A kérdező kommentje:

9. és nem azért érzem sértve magam, mert zárolták a kártyáimat, hanem azért mert ha még mindig megtartanak ügyfélként, akkor ez nem hozzáállás, hogy odamegyek megmagyarázni a helyzetet, meg problémamegoldani, nem érnek rá, "majd visszahívjuk", aztán semmi nem történik. ez nem szolgáltatás. ha meg nem akarnak szolgáltatni, mondjanak fel. nehogy már nekem kelljen. de persze nem mondanak fel, mert kellemes beszedni a büntetéseket. ezért van többek között munkájuk, mert aki mínuszba megy, azzal többet fizettetnek. közben csak nehezítik a dolgát. mert megoldom így is az életem nyilván, csak 1. nehezebb 2. drágább, amit pont a bank akar elkerülni, hiszen (szerinte) sokat költök, akkor ez ellentmondás nem?

és ha jövő héten minden oké, akkor milyen jogon nem szolgáltat.

2013. jan. 10. 14:27
 13/17 Frontosa ***** válasza:

,,ok, szóval a banknak van oka balhézni, mert nem jutok hozzá a pénzemhez?" ,,most ilyen kedvük volt és minden előzetes figyelmeztetés nélkül már nem tudtam használni a bankkártyámat, amin egyébként még van 60ezer forint."


Ne vedd sértésnek. Ott vagy tévedésben, hogy az nem a te pénzed. Nincs 60000 forintod, hanem a bank ennyivel kevesebbet ad, mivel láthatóan nem tudod visszafizetni a tartozást, teljesen normális, hogy korlátozzák a hitelkeretet. Ha plusszban lennél tudnád használni a kártyáidat, ebben biztos lehetsz. Ha te kölcsön adsz valakinek aki nem fizeti vissza és te visszakérnéd tőle, te nem lepődnél meg ha még neki állna feljebb? Ha kiverné a balhét, hogy mi az hogy nem adsz neki több kölcsönt, mit szólnál?

Üdv,

2013. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
minden hónapban oda érkezik a fizetésem. világosan látják, hogy a fizetésem többszörösen fedezni fogja ezt a tartozást, kedden. ezért nem értem.
2013. jan. 10. 14:55
 15/17 A kérdező kommentje:
tudom, hogy a 60e nem az enyém, de a fizetésemből ottragadt pénz már igen...
2013. jan. 10. 14:56
 16/17 anonim válasza:
A legegyszerűbb, ha törlöd a hitelkeretet a számládról. Akkor nem tudsz mínuszba menni. :) Csak egy ötlet.
2013. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Akkor csak van folyószámla hitelkeret.. :-))

Kicsit meglepődtem, hogy pár száz forintos mínuszért melyik bank zárolna.


Mert olyan van pl. hogy hó végén már nincs rajta plusz pénz és levonja a számlavezetésre az összeget,az egyenleg meg átmegy mínuszba ezáltal, de az nem 60 ezer. Az csak akkor megy, ha folyószámla hitelkereted van. Arra pedig már az idézet ÁSZF vonatkozik, amiből Te már a 3.-ik fázisban vagy.. Nyilván így már jogos a zárolás.


Igaz akkor kedden meg is oldódik a problémád. Azután eldöntheted, hogy maradsz e náluk,mert ilyen a hozzá állásuk, vagy sem..

2013. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!