Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MI van akkor, ha otp faktoring...

MI van akkor, ha otp faktoringos hiteltartozásomat (kb. :2millió) nem tudom fizetni és nincs semmi vagyonom?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
(Banki tartozás gyakorlati okokból sosem évül el, mivel pénzügyi jogi előírás, hogy évente kell legalább bankszámla-kimutatást küldeni, ez pedig elévülést megszakító eseménynek minősül.)
2012. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ha ajánlva és tértivevényesen küldik akkor igen. :)))
2012. dec. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
eddig mindent sima levélként küldtek.
2012. dec. 29. 08:38
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha sima levélben értesítenek hogy mennyi a jelenlegi tartozásod, azt már elfogadják a íróágon. Tévedés azt hinni,hogy a sima levél nem érvényes értesítő, és tévedés azt hinni hogy elévül. Sosem fog elévülni, és mivel a faktoring és a bank is tudja igazolni hogy ők a címedre sima levelet is feladtak így megállja a helyét ez is bármelyik perben.

( volt faktoringos munkatárs)

2012. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Akkor ezt mondhatom, hogy ezt utólag legyártották. Egyébként csak a tértivevényes levél tekinthető kézbesítettnek. És én már ezen az alapon nyertem pert 3 alkalommal is. A szolgáltató nem tudta tértivevénnyel igazolni, h nekem azt kiküldte.
2012. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy pénzintézeti tartozás sosem fog elévülni, ebben teljesen felesleges reménykedni. Az 5 évente kiküldött ajánlott levél a tartozásról a megadott lakcímre (akkor is, ha senki nem veszi át) már bőven elég ahhoz, hogy mindig újra induljon az 5 év elévülési idő. Ha idő közben megváltozik a lakcím, az is az adós kötelessége, hogy bejelentse a bank felé, tehát ez sem mentesít az alól, "hogy nem kaptál felszólítást".


Ha logikusan végiggondolod, akkor rá kell jönnöd, nem lehet életed végéig bújkálni egy tartozás alól, mert ez így nem élet. Ok, trükközhetsz még évtizedekig, bújkálhatsz, dolgozhatsz feketén, amíg csak tudsz, de mi lesz akkor, ha megöregszel és a tartozásod már nem 2 millió lesz, hanem a sokszorosa? Kitől fogod elvárni, hogy öreg korodra eltartson?

2012. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!