Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól járok ha OTP befektetési...

Jól járok ha OTP befektetési alapokba néhány hónapja fektetett pénzem egy részét mindig akkor váltom vissza (adom el) mikor magasabb az árfolyam? Szabályos ez?

Figyelt kérdés

Hetente nézegetem az árfolyamok alakulását.


Tegyük fel beraktam pl. OMEGA alapba 3.000.000 forintot 3 hónapja.

Most az értéke 3.127.000 forint, tehát pluszban van úgymond.

Ebből én eladok 127.000 forintnyi befektetési jegyet, ez az összeg visszakerül a Tartós Befektetési Értékpapírszámlámra, tehát ezután bárhogy alakul az árfolyam, az a 127.000 forint már fixen az enyém úgymond.

Tegyük fel, következő hónapban mínuszba megy az árfolyam, nem teszek semmit.

Jövő év elején megint jól alakul az árfolyam és megint "kiszedek" némi pénzt.

Van ennek így értelme? Szabályos ez?


tegnap 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tiltja semmi, hogy ezt tedd.


Csak hát így egyre kevesebb lesz a darabszám… egyre nagyobb %-os árfolyamnövekedés kell ugyanakkora realizálható nyereséghez… plusz visszaváltási költségeket is fizetsz… plusz a pénzeszköz nem termel hozamot…


Azt tudod, hogy miért csinálod ezt, mármint mi a cél vele?

tegnap 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!