Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak ezzel a profittal?

Mit csináljak ezzel a profittal?

Figyelt kérdés
Van 15 000 USD-m regota gyűjtöm minden bizonylat felre van rakva igy kitudtam szamolni a koltsegeket. Az egesz summa atlag 215 ft/usd ben all nekem ( 2004 től raktam felre mindig ha volt egy kis folos pénzem vettem dollart aztan mikor dolgoztam mar akkor is de a dollar mindig az euro utan jött) mibe kene rakni ezt a penzt ( cashben van igy nem kell majd nyereseg adot fizetnem mert nyilvan nem egy helyen fogom az egeszet bevaltani) hogy ne csak egyszeri nyeresegem legyen hanem folyamatos

jún. 2. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
181 Ft volt akkoriban átlagban egy kiló kenyér, ma 835 Ft. Akkoriban 1 usd 183 Ft volt, ma 359Ft. Tehát nem, hogy az árfolyam nem nyertél semmit, de egyenesen buktál rajta.
jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Ééén? Inflációról hallottál?
jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Szoval az a kerdes hogy mibe fektess kb 5 millionyi forintot dollarban?


Amerikai allampapir

Money Market Fund

ertekpapirok egy TBSZ szamlan

jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Mindenki menekül a dollártól, te pedig gyűjtöd? :D

Sajnos minuszban vagy de nagyon.

Jó lenne tudni, hogy milyen időtávra tervezel, ha be szeretnéd fektetni.

jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Minimum beraknám pénzpiaci/likviditási alapba, ha nem akarom elkölteni a közeljövőben akkor TBSZ-re. Ha meg mégis kell az sem tragédia, csak akkor majd le kell adózni a kamatokat. Jelenleg elég jól kamatozik az USD, bár már kilátásban van a kamatcsökkentés. Én úgy csinálom, hogy a kamatcsökkentés ütemével párhuzamosan tolom át dollárban denominált ETF-ekbe.
jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

@4


Ki az a "mindenki"?


Az euróhoz képest pl. a dollár a 2008-as mélypontja óta folyamatosan erősödik. A japán jenhez és az ausztrál dollárhoz képest 2011 óta. Az angol fonthoz képest 2007 óta. A svájci frankhoz képest legalább 1970 óta. Kanadai dollárhoz képest 2002 óta.


Szóval, ki az a "mindenki"?

jún. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az nem teljesen világos, hogy miért kellene nyereségadót fizetned azért, mert összegyűjtögettél magadnak 15 ezer dollárt. Volt igazolt jövedelmed amiből össze tudtad gyűjteni, még a váltási bizonylataid is megvannak. Szóval ezen a részén nem aggódnék.
jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy meg ha mégis üzletszerűnek minősítenék a valutaváltásodat, akkor rajtad kívül ki tudja hogy mennyiért vetted ha készpénzes tranzakciókról van szó? Vehetted volna akár 435-ér is. Ha meg tartani akarod, akkor TBSZ-en 5 év után tudtommal az árfolyamnyereség is adómentes.
jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha 215 Ft/USD az átlagod, akkor a javát 2004-2013 közt vetted, ami a legsimább S&P500-ban is 5-10x-et ment azóta. Így kell 20 év alatt 15 ezer dollárt gyűjteni 50-100 ezer helyett. Szép.
jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
#9 Szerintem felesleges ez a visszafelé okoskodás. 10-20 éve sokan azt sem tudták, hogy mi az az S&P500 ETF, és nem is volt annyira könnyen és olcsón hozzáférhető mint most. (Az olcsót itt a tranzakciós és számlavezetési díjakra értem.) Azt meg pláne nem kellett előre tudnia, hogy mennyit fog emelkedni.Annál meg végül is jobban járt mint ha forintot tartott volna a párnacihában.
jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!