Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak ezzel a profittal?

Mit csináljak ezzel a profittal?

Figyelt kérdés
Van 15 000 USD-m regota gyűjtöm minden bizonylat felre van rakva igy kitudtam szamolni a koltsegeket. Az egesz summa atlag 215 ft/usd ben all nekem ( 2004 től raktam felre mindig ha volt egy kis folos pénzem vettem dollart aztan mikor dolgoztam mar akkor is de a dollar mindig az euro utan jött) mibe kene rakni ezt a penzt ( cashben van igy nem kell majd nyereseg adot fizetnem mert nyilvan nem egy helyen fogom az egeszet bevaltani) hogy ne csak egyszeri nyeresegem legyen hanem folyamatos

jún. 2. 16:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Tényleg sokkal jobb dollárt tartani a párnacihában mint forintot...

Sokkal többet nem ér a pénze mint akkor amikor elkezdte venni.

jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

De valaki leírhatná, hogy miért is kellene nyereségadót fizetnie!


1. számú melléklet az 1995. évi CXVII. törvényhez (Szja tv.):

...

7. Egyéb indokkal adómentes:

...

7.4. * a valuta, a deviza forintra, a forint devizára, valutára, valamint a devizának, a valutának más devizára, valutára való átváltásakor keletkezett árfolyamnyereség, feltéve, hogy az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében történik;

jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#10: 2004-ről nem tudok nyilatkozni, de 2009-ben, amikor az első fizetésemet megkaptam a frissen nyitott Raiffeisen számlámra, a netbankon már minden volt. Én magam 2013-ban vettem az első S&P 500 ETF-emet, az index alapok akkorra már biztosan mainstream választásnak számítottak, ugyanis bestsellerből tájékozódtam. De akárhogy is, a "ne kp-ban tartsd a pénzed" még annál is sokkal régebbi mantra.

Abban persze igazad van, hogy nincs értelme a múlton merengeni. A mai nullánál is nyilván valamivel magasabbak voltak a költségei. Mint mindennek, a dollárváltásnak is.

jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Közben keresgéltem, mert kíváncsi lettem hogy mióta vannak ETF-ek Magyarországon. Ezt a cikket találtam: [link]

Ezek szerint 2002-ben, és nem szaroztak, rögtön a Nasdaq 100 volt az első! Nem is akármikor, hanem a dotkom lufi kipukkanása után, az abszolút mélyponton, ahonnan újra csak nyerni lehetett :)

jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!