Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova tűnhetett a pénz a...

Hova tűnhetett a pénz a kártyámról?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Több, mint 5000 forint tünt el a Raiffeisen bankkártyámról, amit a netbank nem is jelez.

2500 forint volt kb még a kártyámon, de levontak kb 3000 forintot még évi számladíjra. Viszont az egyenlegem kb -500 forint helyett -5000, amit teljesen nem értek. Hogyan lehet ez? Nem egyszer kerültem már mínusz összegbe, és lehet, hogy egy bizonyos mínuszba kerülés után valami plusz díjat számolnak fel? Tisztán emlékszem a bankkártyán lévő pénzre, mert terveztem vele a közeljövőben.


ma 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Kérdezd meg a bankodat, hogy mi volt, ha nem jut eszedbe semmi egyéb költés, amit még zároltak, de nem látszik pontosan, hogy mi az.


A mindjárt itt üvöltöző beteget, hogy "kártyán nincs pénz" hagyd figyelmen kívül, teljesen érthető, amit írtál, és ez a lényeg.

ma 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BeefEater ***** válasza:
19%
Van folyószámla hiteled? Nem lehet, hogy a többi az a "bírság", mert mínuszba ment a számlaegyenleged?
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

A bankkártya az egy plasztikkártya, a felülete sima. Ha nem vízszintes helyzetben van, mikor pénz van rajta, akkor az leeshet észrevétlenül. Valami ilyesmi történhetett veled.


Érdemes bankSZÁMLÁN tartani a pénzt a kártya helyett, mert egyrészt úgy nem fizikai formában kell a kártyán egyensúlyozni, másrészt nyomon követhető a változása utólag is, mert a netbankban megtekinthető a számlatörténetünk, ez tartalmazza az összes terhelést és jóváírást a számlanyitásig visszamenőleg, ezek összege adja a számla aktuális egyenlegét. Netbankkal nem rendelkező ősemberek is kapnak úgynevezett számlakivonatot, amely dokumentum a fent részletezet számlatörténet általában egy havi szeletét tartalmazza. A számlakivonatok összessége ugyanúgy tartalmazza az összes terhelést és jóváírást.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
3. Fúúú, olyan vicces vagy, meg okos, hogy most nagyon oda meg vissza van mindenki. Bár sokkal több meló ez mint beírni, hogy "kártyán nincs pénz" - szerintem térj vissza ahhoz, tömör, lényegretörő, nem időigényes.
ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

“3. Fúúú, olyan vicces vagy, meg okos, hogy most nagyon oda meg vissza van mindenki. Bár sokkal több meló ez mint beírni, hogy "kártyán nincs pénz" - szerintem térj vissza ahhoz, tömör, lényegretörő, nem időigényes.”


Szükség lehet ilyen szájbarágósabban megfogalmazni, hátha így jobban felfogja végre a sok paraszt…


Ha értenék azt az alap dolgot, hogy mi az a bankszámla, és ehhez képest mi az a bankkártya, akkor nem lennének ilyen tanácstalanok szerencsétlenek, hogy hova lett az 5ezer fillérük.


Ezzel szemben a te megjegyzésed nem valami konstruktív, sem releváns. Szóval neked pedig azt tudom tanácsolni, hogy maradj a jegyzettömb nevű alkalmazásnál gondolataid rögzítésére, úgy csak a saját géped tárhelyét foglalod teljesen feleslegesen.

ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Csak úgy nem tűnik el a pénz sehova, akkor nem stimmelne az egyenleg, mindennek nyoma van.

Ott lesz a számlatörténetben vagy a folyamatban levő tranzakciók között, zárolva lehet.

ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs társítva esetleg valamilyen biztosítás a bankszámládhoz, amit most vontak le az éves számlavezetési díj mellé?
ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Biztos nála van: [link]
ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, és a kiigazításokat. A bankot felhívtam, kiderült, hogy az éves számlavezetési díj 7 ezer párszáz forint, amelynek a jelentős része még nem került könyvelésre, mert nem volt elég egyenleg a kártyámon. A károgók remélem jól laktak, és mostmár boldogok :)
ma 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!