Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » MI van akkor, ha otp faktoring...

MI van akkor, ha otp faktoringos hiteltartozásomat (kb. :2millió) nem tudom fizetni és nincs semmi vagyonom?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az van, hogy egy banki tartozás sosem évül el, mert bírósági eljárás alapján fogják majd követelni rajtad a tartozást. Gyakorlatilag folyamatosan rakódik majd a tartozásodra mindenféle büntető kamat, eljárási illeték, végrehajtási költségek, stb, így a 2 millió Ft tartozás elkezd intenzíven nőni.

A bírósági végrehajtónak az alábbi eszközei vannak a behajtásra:


- Minden jelenlegi és jövőbeni ingó is ingatlan vagyonodra végrehajtás kérése.

- Jelenlegi és jövőbeni legális jövedelmedre végrehajtás kérése, munkabér bizonyos részének letiltatása

Folyószámlákra inkasszó rátétele.



A bank bíróságo

2012. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

kieg az előzőhöz:


A végrehajtónak joga van az állandó lakcímed alapján minden olyan ingóságra végrehajtást kérni, amiről a lakás tulajdonosa nem tud írásos igazolást adni, hogy az nem a tiéd, tehát nem számít, hogy nincs a neveden semmi.

2012. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom az előzőek hozzászólásait. Tökéletesen igazuk van.

De most komolyan. Mit gondoltál? Kérsz kölcsönt, amit meg is kapsz,utána nem fizeted? Szerinted mert úgy alakult elnézik neked, és nem kell visszaadnod?? Az nem mentség,hogy X. okok miatt nem tudsz fizetni. Ugyanis amikor a szerződést aláírtad,és kölcsönt átveted, te garantáltad hogy visszafizeted. Hitel előtt mindig át kell rágni hogy miden esetben is tudunk-e fizetni, még akkor is ha ne adj isten nincs munka..

Bizony behajtják rajtad előbb-utóbb. Minél tovább tartozol annál magasabb lesz a tartozás összege. 2 milliónál elég magasak lesznek a kamatok, büntetések. Ha nem akarod az egész életedet úgy leélni hogy bármikor elkezdesz dolgozni a banknak dolgozol,jobban jársz ha részletfizetési kérelmet adsz be nekik, és szépen lassan minden hónapban elkezded visszatörleszteni a tartozásodat..

2012. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Adtam már be részletfizetési kérelmet, meg is kaptam, de nem tudom fizetni, mert havonta 40ezer és se munkám nincs...

3 gyerek van, anyóséknál lakunk, egyszóval SEMMINK SINCS, AMIT ELVIHETNÉNEK, NA ILYENKOR MI VAN...????

2012. dec. 18. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az van hogy újra érsz részletfizetési kérelmet amiben leírod hogy mennyi a bevételed,mennyi a kiadásod és elmondod hogy az adatok alapján maximum havi 20-30 ezret tudsz fizetni és szépen el is kezded. Az egy dolog hogy elutasítanak. Nem baj. Minden elutasításnál újra ás újra megírod a részletfizetési kérelmet és minden hónapban becsületesen átutalod a pénzt amit garantálsz hogy fizetni fogod. Így perre fogják vinni, de a pernél a bíró látni fogja hogy szándékodban áll törleszteni, és törleszted is a pénzt. Így nem fognak tudni semmit csinálni, mert a bíró el fogja fogadni..

De ha az általad ígért pénzt sem fizeted mert most nincs, akkor cseszheted, akkor az lesz amit előttem is írtak.. Behajtják az otthonodban ingó vagyon értékben,és amint dolgozni fogsz akár a teljes havi béredet is elvehetik (inkasszó)

Mint írtam, nem mentség hogy nincs munkám, 3 gyerek van stb.. Ezeket mind figyelembe kellett volna venned amikor átvetted a kölcsönt.

2012. dec. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
amikor felhasználtam az A hitelt és használtam a hitelkártyám VOLT MUNKÁM ÉS NEM VOLT 1 GYEREKEM SE!
2012. dec. 18. 13:00
 7/16 A kérdező kommentje:
kértem alacsonyabb törlesztő részletet is, de nem adták meg, minden hónapban pontosan be kellene fizetni a részleteket, ezt pedig nem tudom.
2012. dec. 18. 13:01
 8/16 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


amikor felhasználtam az A hitelt és használtam a hitelkártyám VOLT MUNKÁM ÉS NEM VOLT 1 GYEREKEM SE!"


Nem kell kiabálnod, én megértem hogy pocsék helyzetben vagy. De a bankot, a behajtócéget nem érdekli hogy nincs munkád és családot alapítottál. Ők azt fogják mondani, hogy te kértél kölcsönt, te garantáltad hogy visszafizeted, te fogadtad el a feltételeket. Amikor azt írtam, hogy kérj újabb részletfizetési kérelmet, és közben fizess egy kicsivel kevesebbet azt nem kitaláltam. Évekkel ezelőtt én is voltam ilyen helyzetben, (de csak 200.000 forint tartozással) Nekem is hatalmas összeget adtak, amit nem tudtam rendezni. Egy jogász ismerősöm mondta hogyha szándékomban áll fizetni a tartozásomat (nem bújok ki alóla) ha minden hónapban fizetek törlesztőrészletet amit tudok, még akkor is ha folyamatban van a kérelem elbíráslása, akkor nincs az a bíróság aki ezt nem venné figyelembe.. Ezért is tanácsoltam hogy játssz a behajtócéggel. Kérj kérelmet, fizess, ha elutasítanak akkor írj újra és fizess továbbra is.. Ha viszont nem teszel semmit, mondván hogy nincs miből, akkor bekeményítenek. Akkor so éven át ha majd a gyerekeid iskolások lesznek és te dolgozni fogsz, keményen behajtják rajtad. De előtte még végrehajtást is csinálhatnak..


Még valami: Nem ismerem a vagyoni helyzetedet, sem a férjed vagyoni helyzetét, de ha mégis úgy áll hogy 1 forintot sem tudsz fizetni,de a hitel szinte eltemet ( minél több idő telik el, annál több lesz a tartozás összege) akkor keress fel egy ügyvédet, és kérdezd meg tőle,hogy mint magánember hogy tudsz csődöt mondani. Kevesen tudják, de magánember is bejelentheti a csődöt. De megvan az, hogy mikortól számítható a csőd..Én nem másztam bele annak idején, mert én tudtam fizetni az általam felkínált törlesztőrészletet. (amit sosem fogadtak el, de mire panaszkodtak, addigra már szinte semmi tartozásom nem maradt)

2012. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy anyósodéknál laktok a végrehajtó bemehet abba a helyiségbe, ahol úgymond laktok, ilyen esetben lefoglalja a dolgot, max. igénypert indítanak a tulajdonosok a lefoglalás feloldása miatt.
2012. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ezek csak dumák. Semmit sem tudnak csinálni veled. Persze az kell, h valóban ne rendelkezzél semmivel. A Banki tartozások is elévülnek. És persze az sem árt, ha úgymond eltűnsz a képből. Ha meg valaha dolgozol akkor a pl. ha négyórás munka időre vagy bejelentve. akkor a fizetésedből max. csak annyit vonhatnak le, amennyi a mindenkori nyugdíjminimum és a 4 órás béred különbözete. Ez Minimálbér esetén kb. 10. ezer forint körüli összeg. Ha ápolási díjat kapsz vagy családi pótlékot vagy egyéb szociális juttatást azt nem veheti el a végrehajtó. Ha meg van egy bizalmasod,akkor nyisson ő egy bankszámlát és egyúttal hatalmazzon ő meg a számla feletti teljes rendelkezési joggal, sőt kérhet neked társkártyát is stb. stb. mivel a számla az ő nevén van a végrehajtó az életbe nem tud hozzáférni. :)))) UNDORÍTÓ F ... OPÓ BANKOK! PUSZTULJATOK!
2012. dec. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!