Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes megosszabítani a...

Érdemes megosszabítani a Fundamentát még 4 évre?

Figyelt kérdés
Lejárt egy 4 éves 3,2Milliós Fundamenta megtakarításom. E fundás tanácsadó azt javasolta, hogy hosszabbítsam meg még 4 évre, mert akkor már bármire felhasználható és hogy én nekem az milyen jó, sőt nyissak mellé egy új 10 év 8Milliósat is. Szerintem csak a saját érdekeit nézi, hogy ő mennyit keresne. Nekem most kéne lépnem lakás ügyileg.
2012. dec. 6. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:
A válaszomat egy mondással kezdem: rossz az, aki rosszra gondol. Le kéne vetni azt a szemléletet, hogy ha valaki ajánl valamit, akkor azt biztos önös érdekből teszi. Kár, hogy neked is ez az első gondolatod. Különösen kár és szomorú ez annak tükrében, hogy van már ltp számlád, tehát tudhatod, hogy ez egy jó dolog. Na mindegy, van még hova fejlődnünk emberileg... Nézd, ha neked most van konkrét lakáscélod, akkor természetesen nincs értelme hosszabbítani az épp lejáró számládat. Ez teljesen logikus. Ha nem volna lakáscélod, akkor a hosszabbítás egy jó opció lehetne valóban, hiszen ha most lejáró számláról beszélünk, akkor az még 2009.07.01. előtt nyílt. Ha azt a számlát 8 évesre módosítod, a lejáratkor nem szükséges lakáscélt igazolnod, szabadon felhasználhatod a megtakarításodat állami támogatással együtt bármire. Ez a rendszer szerencsére 2009.07.01-től megváltozott, de a korábban nyitott számlákra az akkori törvényi szabályozás érvényes maradt. Hogy van-e szabad kapacitásod, azt te tudhatod. Ha van, érdemes új számlát nyitni, hiszen ahogy most van lakáscélod, később is lesz. És nem mindegy, hogy annak a költségeit teljes mértékig te fedezed, vagy a 30%-át az állammal fizetteted ki.
2012. dec. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!