Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamentát hol érdemes kötni...

Fundamentát hol érdemes kötni most?

Figyelt kérdés

Nézelődtem a weboldalon és a 6év 7hónapos 20000 Ft/hó konstrukció tűnik a legszimpatikusabbnak. Kb 6-7 éven belül lesz meg egy saját lakásra való, a Fundamentás befektetéssel együtt (kb 10 millió).

Hol érdemes megkötni szerintetek? Postán vagy on-line például?


2012. okt. 6. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

igazából tök mind1 hol kötöd, ugyanazt kapod. ha postán akarod kötni és a kossuth tér közelében jársz, akkor a Szallay utcában lévőnél kössed. Nagy szükségük lenne 1-2 fundamentára, hogy tartsák a tervet és ne zárják be őket.


mi is most fogunk kötni bnőmmel egyet, jövőhéten. esetleg annyiból érdemes postán (vagy egyéb helyen és nem online) kötni, mert akkor ott leülnek veled és elmondják melyik konstrukcióban mi mire való, miért jobb, és tudsz kérdezni is.

2012. okt. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*szalay
2012. okt. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szegénykék, kötnék én ott, de szegedi vagyok! Köszike, én is a személyesre szavazok :)
2012. okt. 6. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Fundementát 4 évre érdemes kötni, mert úgy a legnagyobb az elérhető hozam. Ha esetleg négy év múlva nem lesz elég pénzed egy saját lakásra, akkor még mindig lehet hosszabbítani, de addig még történhet bármi (pl.: új, többet fizető munkát találsz stb...), és akkor már nem kell meghosszabbítanod. Nézd meg azt is, hogy hol mennyi a szerződéskötési díj, mert akár 40 ezer forintot is legombolhatnak rólad szerződéskötési jutalék címszó alatt.
2012. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

semmi gond, biztos összehozzák majd valahogy.

ha szegedi postán kötöd akkor szerintem azzal is sokat segítesz, mert minden postán nagy a szívás, de akárhogy is, tleg személyesen intézzed, úgy jobban jársz :)

2012. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Őszintén sehol... 2 milliót hamarabb összeszeded, ha valahol befekteted a havi 20.000 forintokat. Vagy most felveszel kiemelt kamattámogatású hitelt, és ott 6-7 millióra lenne 50-60 ezres törlesztőd forint alapon.

És itt a fundamentánál is 3 millió hitelt fel kell venned.

Viszont a pénzed jövőértéke az inflációval megegyezően romlik, hiába a kamat, az inflációt meghaladó növekedések 1-2%-os. És addig is fizethetsz albérletet, stb...


Ez a 6 év 7 havi megtakarítás esetén elérhető teljes összeg:

Kamatbónusszal növelt megtakarítás 2 054 236 Ft

+ Felvehető lakáskölcsön 2 945 764 Ft

Felvehető szerződéses összeg 5 000 000 Ft

2012. okt. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A 4 éves konstrukció is jól hangzik, igazad van!


Hitelt sajnos nem tudok és nem is merek felvenni, annyi negatívumot hallani az utóbbi időben.

2012. okt. 6. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:

fulánál az állami támogatás meg a kamatok ami megéri.

persze kérdés, hogy meddig lesz állam.


azt a konstrukciót válasszad ami arra épül, hogy hitelt akarsz majd felvenni a jövőben. Kérdezz rá bátran, de a lényeg, hogy nem kötelező a hitelt felvenned, de jobban jársz ha alapból azt választod.

2012. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, nagyon sokat segítettetek!!
2012. okt. 6. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon jó terméknek tartom a lakáskasszát, de azt is vedd figyelembe, hogy a Fundamentánál a szerződéses összeg a "Hitel" típusú terméknél úgy áll össze, hogy a saját megtakarítás 40%, ez mellé kapsz 60% hitelrészt, tehát a megtakarítás lejáratakor, ha a teljesz szerződéses összeget igénybe szeretnéd venni, akkor hitelképesnek kell lenned. Ami viszont nagy előny, hogy az összes államilag támogatott hitelhez képest is alacsonyabb a kamat. 3,9%+1% kezelési költség. Ennél jobb kamatú hitel nincs és szerintem nem is lesz a közeljövőben.
2012. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!