Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Létezik olyan ember, akárki, aki ad az embernek készpénzes kölcsönt? Uzsorás, vagy ilyesmi akár!

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok megoldani 2 nap alatt 200ezres problémát. 4 évig szépen fizettem a kocsitörlesztést. fél év van hátra, és felmondták a szerződésemet. Most már egy vagyont kifizettem, mert a válság miatt kétszer annyi lett. nem akarom a kocsit elveszíteni, és két hét múlva már ki tudnám fizetni, de a lízingcéggel nem lehet tárgyalni, jönni akarnak a kocsiért, ha nem utalok azonnal pénzt. Mit lehet ilyenkor tenni? Gyesen vagyok, szóval nem tudok felvenni sehol hitelt, mármint ilyen provident vagy hasonlók, mert most még ilyenbe is belemennék!
2009. aug. 10. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Nincs olyan családtag, vagy barát, akitől két hétre tudnál kérni? Ez látszana a legmegfelelőbbnek. Főleg hogy azt írod, két hét múlva meg tudnád oldani a visszafizetést.


Esetleg írni róla egy "papírt", hogy akitől kérsz, nyugodtan tudjon adni. Vagy felajánlani valamilyen biztosítékot arra az esetre, ha mégsem tudnál fizetni két hét múlva.

2009. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Előző vagyok ismét. Az lemaradt, hogy uzsorást semmiképp ne keress. Akár a tíz-hússzorosát is visszakérheti rajtad. És ha nem fizetsz, verés, stb. Mostanában a Fókusz csupa ilyennel van tele!


Akkor inkább vesszen a kocsi, mint a család élete.. Nem?

2009. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igazad van! Sajnos a családtagok között nincsen olyan, akihez tudnék fordulni, ha tehetném, velük oldanám meg a dolgot. azért köszönöm a választ!
2009. aug. 10. 09:30
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Sajnálom nagyon. :( Barátok, szomszédok, volt kollégák sem jöhetnek szóba? Ilyenkor tényleg egy igazi barátra volna nagy szükség. Nekünk hálistennek volt ilyen anno, mikor építkeztünk, és volt kitől kérnünk, amig a hitel meg nem érkezett. De tényleg ritka az ilyesmi. Hátha van ,ha körülnézel!
2009. aug. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pedig ilyenkor a család vagy nagyon közeli barát tud segíteni.Nemrég segítettem ki a húgomat én is majdnem 300 ezer forinttal(mivel külföldön dolgozom,könnyebben félre tudok tenni,és a testvéreimért bármit meg tennék),de valamiért nem hiszem,hogy anyagilag segítenék egy idegennek.Tanácsot én is csak azt adnám,hogy az uzsorásokat gyorsan töröld még az agyadból is!!!
2009. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Tudom,hogy hülye kérdés de mi van a providenttel? Igaz sok rosszat írnak róla,de pár évvel ezelőtt én vettem fel tőlük 50.000 forintot.Nálam az elején megmondták,hogy mennyi időre kell fizetni,és hetente X.összeget amit nem emeltek.Igaz majdnem 70.000 fizettem vissza de akkor jól jött a pénz nekem..nem szegeztek pisztolyt a halántékomhoz,így a tájékoztató után még mindig lehet nemet mondani ha nem tetszik az ajánlatuk..de még mindig jobb mint az uzsorások!!ha jól tudom náluk is van olyan hogyha később egyben rendezed akkor kevesebb a kamat...Egy próbát megérne,és ha nem jön be,akkor megköszönöd,hogy eljött,és felvilágosított.Nem kötelező igénybe venni...
2009. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik kérdésnél azt válaszolták, hogy a fizetési hajlandóságot kell mutatni kisebb összeg fizetésével. De ha vinni akarják az autót, akkor már nem csak egy havival maradtál el? Próbálj meg valamennyit fizetni.
2009. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Az Express-ben egy csomó uzsorás hirdet...


Vegyél egy Express újságot és böngészd végig! :D

2009. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó tipp: ismerősöktől próbálj meg kérni, de ne 200K huf-ot, mert annyit senki sem ad, de talán 10-20K huf-ot még tudnának páran kölcsönözni egy rövid időre. A másik megoldás a zaci. Két hétre ha 2-3% kamatot felszámolhatnak. Elég szarul éreztem magam, amikor én is bevittem a családi aranyat, de még megalázóbbnak tartottam mástól kölcsönkérni 1 hétre.
2009. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segítséget! a zacira nem is gondoltam, ez jó ötlet volt! köszönöm!
2009. aug. 10. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!