Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banknak kerülhet úgy a...

A banknak kerülhet úgy a nevére az ingatlan, hogy az adós közben fizeti a részleteket? Lent

Figyelt kérdés
A bankom a tudtom nélkül tulajdonjog bejegyzést kért a földhivataltól a nevére.Tette ezt annak ellenére,hogy előzőleg megállapodtunk én kérvényben,ők jóváhagyással,hogy csökkentett törlesztőt tudok teljesíteni.Ennek az volt az előzménye,hogy a teljes összegű havi törlesztőt nem tudtam fizetni,csak majdnem a felét.Megkerestek levélben,hogy fáradjak be megbeszélésre.Ott megegyeztünk,hogy innentől kezdve a kötelező összeg 70%-át ha nem fizetem,akkor a szerződést sajnos felmondják.Fizetem.Az elmúlt két hétben viszont érdekes levelet kaptam,kettőt is.Az egyik egy tájékozatást,miszerint a pénzintézet él a vételi jogával.Azonnal telefonáltam,hogy mégis mi ez?nem erről volt szó.Megnyugtattak,hogy nem kell megijedni,ez csak egy "ijesztés"volt,hogy tartsam magam a megállapodáshoz.Jó,megnyugodtam.Majd a múlt hét végén ismét kaptam egy levelet,most már a földhivataltól,hogy a pénzintézet kéri a tulajdon bejegyzési jogát(?)Megint telefonáltam.A jogászuk közölte,hogy ez teljesen természetes,hiszen elmaradásom volt.Biztosítékként a pénzintézet nevére kerül az ingatlan,és ameddig tiszeségesen fizetek,addig "lakhatok" a lakásomban.!!!Kérdeztem,hogy és ez mind még 16 éven át így fog maradni??Önök lesznek a tulajdonosok??Ez így jogszerű??-Ez nem egyedi állapot-válaszolta a pénzintézet jogásza.Tehát a szerződést nem mondták fel,megállapodtunk erről igazolást is kaptam,ennek ellenére elvették "papíron"a lakásomat,és még ki tudja mennyit írattak a nevükre,úgy,hogy erről a szerződésekben szó sincs.Véleményetek szerint forduljak elsőként ügyvédhez,majd bírósághoz?
2012. júl. 30. 15:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!