Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Terhelhető e egy új vásárlású...

Terhelhető e egy új vásárlású ház jelzáloggal régi hitel esetén?

Figyelt kérdés
Tehát, egy már meglévő régi hitel(végrehajtónál van, részletekben fizetve van), ráterhelhető e egy most vásárolandó lakásra, ha azt az illető a saját nevére veszi(az ő nevén van a felmondott hitel), vagy pedig a gyerekek nevére kell e venni az ingatlant, hogy ne terhelje rá a végrehajtó a tartozást? A végrehajtónál lévő tartozás egy autóvásárlásból származik.

2012. júl. 21. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az adós bármely vagyona terhelhető. Autóhitel esetén azonban korábban volt egy olyan dolog, hogy a hitel fedezeteként csak az autó szolgál, egyéb vagyontárgyak nem. Mivel nem vagyok jogász, nem tudom, hogy ez változott-e. Próbálj szakembertől (ügyvédtől) tanácsot kérni. Ha változott, vagy bizonytalan választ kapsz, jobb a gyerekek nevére vásárolni. Azt azonban tudnod kell, hogy amíg a gyerek kiskorú, csak gyámhatósági engedéllyel adhatod el és a kapott vételárat teljes egészében a gyermek részére történő befektetésre kell fordítani vagy gyámhatósági számlára tenni. Ez utóbbi viszont nagyon gáz, mert rém rossz a kamatozása.
2012. júl. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szekhely com ***** válasza:

A hitelek többségében kikötés az elidegenítési tilalomnak a tulajdoni lapra történő bejegyzése. Emiatt a gyermekek nevére - de bárki nevére is - átíratni csak a hitelnyújtó jóváhagyásával lehetséges. A hitelnyújtó pedig biztosan nem megy bele olyan helyzetbe, amivel saját pozícióját rontja. Ha a gyermek még kiskorú, akkor gyámhatóságnak is hozzá kell ehhez járulnia. (mert a gyerek helyett valakinek fizetni kell a részleteket...)

Szóval gyerek nevére történő átírással nem menekülhetsz az adósság alól.

Az, hogy nagykorú - megfelelő biztosítékokkal - átvegye a hitelt, nem látszik kizártnak. Ebben az esetben a Te tartozásoddal nem terhelhető meg az új tulajdonos ingatlana. Vigyázni kell arra viszont, hogy nehogy "fedezetelvonás" legyen az akció, mert az rossz esetben akár büntethető is.

2012. júl. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 okoskatörp ***** válasza:

Ha jól értem, van egy régi autóhiteled amit nem fizettél és végrehajtás alatt van. Most szeretnél egy házat venni amire jelzáloghitelt kérnél. Ez a helyzet?

Alapvetően ott indul a dolog hogy nem kapsz a lakásra hitelt, mert a KHR-ben minuszos vagy a kocsi miatt. Ha mégis valahogy megvan a hitel, akkor a kocsi hitelezője kérhet végrehajtást a frissen megvásárolt házadra, erre számíts. Ekkor a hitelező bank mögé másodiknak felveszik a kocsihitelt nyújtót is. A lakáshitelt adó bank ekkor jogszerűen azonnal felmondhatja a szerződést, mert kivontad a fedezetet. Nem ajánlanám, mert bűncselekmény.


A legális jogi kiskapu az ha valamelyik rokonod vagy ismerősöd (nem kiskorú, nem a házastársad vagy az élettársad, nem laktok papíron közös háztartásban) megveszi a házad a saját nevére, fizeti a törlesztést és ti ketten valahogy elszámoltok egymással.

2012. júl. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyermekeim nevére miért nem vehetem meg az ingatlant? Miért kell külön háztartásban lakniuk?
2012. júl. 23. 12:42
 5/6 szekhely com ***** válasza:

A gyerek nevére is átíratható az ingatlan. A lényeg a hitelnyújtó hozzájárulása kell ehhez. A hitelnyújtó pedig csak akkor járul hozzá ilyenhez, ha ezzel maga a hitel fizetése nincs kockáztatva. (Sajnos még azt is megteheti, hogy a fedezet értékének csökkentése miatt plusz biztosítékot kér.)

A másik aki ezt megakadályozhatja: a gyámhivatal, ha nincsenek 18 évesek a gyerekek. Amikor a gyerek nevén lesz az ingatlan, akkor azt akár el is lehet árverezni, ha fedezetként van megjelölve.

Szóval összetett kérdés ez.

2012. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 okoskatörp ***** válasza:

Székely kolléga elmondta hogy miért nem jó ha a gyereked nevére veszed. Mert ugyanolyan következményei vannak mintha a sajátodra vennéd, plusz a gyámhivatallal is kell küzdened.


Az azonos lakcím és az élettárs azért nem jó, mert sok bank belső rendszere ezt úgy értelmezi hogy "családtag" és "közös háztartás". Ezt persze nem kötik az orrodra, csak ennek megfelelően járnak el és az neked nagyon nem jó. (gyakorlatilag hitelképtelen az illető miattad)

2012. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!