Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jó az, ha amint tudom egyben...

Jó az, ha amint tudom egyben kifizetem a hitelem hátralevő részét?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy itthon is működik-e a a dolog, de az Egyesült Államokban ki van építve egy rendeszer, ami alapján alakul a te "credt score"-od. Gyakorlatilag a hitel értékelésed. Ott tudom, hogy sokszor jobb, ha havonta mindig pontosan befizeted a hitelt, mintha egyszerre fizetnéd vissza az egészet. Itthon is működik valami rendszer? Egyben fizessem vissza amint van lehetőségem rá vagy jó az, ha kihasználom a teljes futamidőt?

2012. júl. 16. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A banknak mindenképpen az a jobb, ha kivárod a teljes futamidőt- és eközben leszedik rólad az összes kamatot, kezelési költséget...stb.

A legtöbb bank "büntet" is azért, ha egyben fizeted vissza a hitelt.

2012. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi a célod?


Ha az hogy a bank "jó adósként" tekintsen rád, akkor nyilván többet le tud szűrni egy hosszabb idő alatt fennálló hitel fizetési moráljából, mint egy viszonylag hamar visszafizetésre kerülő hitel történetéből. Ez azonban nem jelenti azt, hogy egyösszegű előtörlesztés miatt ne lennél jó adós.


Ha egyösszegben akarod visszafizetni a hiteledet, akkor érdemes megkérdezned a banknál ( =kiszámoltatni velük) hogy hogy járnál jobban.

Ha annuitásos hiteled van ( a személyi - és áruhitelek, jelzáloghitelek többsége ilyen), minél előbb végtörlesztesz, anyagilag annál jobban jársz, mivel a törlesztőrészleteken belül a kamat aránya egyre csökken, míg a tőkerész nő. Emiatt - ha pl. nagyon az elején fizeted vissza- rengeteg kamattartozást enged el a bank. Így sokszor még akkor is megéri végtörleszteni, ha egyébként szerződésmódosítási díjat kell ezért fizetned.


Persze kérdés az is, hogy devizahitelről beszélünk- e, mivel ott az egyösszegű előtörlesztéskori árfolyam mértéke sem mindegy.

2012. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!