Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kifizetem a hitelem, ki...

Ha kifizetem a hitelem, ki kell fizetnem a hátralévő kamatot is?

Figyelt kérdés
ERSTE leasing,MKB autóhitel.
2010. ápr. 12. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Az aktuális hirdetményben található lezárási díjat, az átírási illetéket és az aktuális tőketartozást kell megfizetned, amit a bank kiszámol neked, ha kérsz egy tartozás kimutatást. Deviza alapú hitelnél számolj az árfolyam változással is. Most pl a CHF árfolyama elég magas, ezért ha a hiteled CHF alapú, akkor a tőketartozásod is jelentősen emelkedhetett az elmúlt 1-2 évben.
2010. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hamarabb kifizetett hitelnél lehet, hogy szerződésmódositási dijat is kell fizetni, erre figyelj, mert 20-40 ezer is lehet.
2010. ápr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
CHF.Van egy banki ismerősöm,de teljesen más területen.Csak annyit tudott mondani,hogy valószinű,hogy nem fog lejjebb menni a törlesztőm.Az ERSTE-nél 18.459 a tőketartozás és 44.000 a törlesztőm.Azért gondoltam,hogy meg kéne szabadulni ettől...Utána járok,de nem csak a bankosokat akartam megkérdezni.(a tőkére eső árf.vált.:5.900)
2010. ápr. 13. 11:17
 4/7 A kérdező kommentje:
18.400+5.900
2010. ápr. 13. 11:19
 5/7 anonim válasza:
Ha teljesen kifizeted a hiteled, akkor a hátralévő x év kamatát nem kell kifizetned. A bank viszont egy ún. végtörlesztési díjat fog felszámolni, aminek a mértéke a végtörlesztett tőke max. 2%-a lehet.
2010. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettel, az árfolyam változás nem egy fix összegben kifejezhető összeg, nem lehet 5900 ???


A tőketartozást forintban úgy tudod kiszámolni, hogy az aktuális teljes CHF tartozásodat megszorzod a hitelt nyújtó bank aznapi törlesztési árfolyamával és akkor kapod meg, hogy mennyit kellene visszafizetned az egyéb költségek nélkül, de ez az összeg minden nap más és más attól függően, hogy ingadozik a CHF árfolyama. Sajnos mostanság elég magas az árfolyam, nem biztos, hogy a legjobb időszak ez a végtörlesztésre.

2010. ápr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotok.Még várok hátha lejjebb megy a CHF.5.900ft a mostani számlán van.Nem kívánok politizálni,de hamár megszavaztuk a Viktort,talán jobb lesz a kamat.:-)
2010. ápr. 18. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!