Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha párommal össze akarunk...

Ha párommal össze akarunk házasodni és én nem akarom hogy rámirassa a felét, akkor hogy legyenek a pénzugyi dolgok? Közös kasszat akarunk, s akkor közösen fizetnénk a kölcsönt. Ő rám akarja iratni ha kifizetem amit ő eddig a banknak adott.

Figyelt kérdés
Kis magyarázat:Néha olyanokat mond,hogy ugy érzem, "nagyra van"hogy van háza,nekem meg nincs. Meg hogy én ezt nem értem el, amit ő,igy 28évesen! És ezért nem kell a fele nekem.
2011. ápr. 9. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek házassági szerződést.
2011. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz a házasságtól a vagyonának a fele a tiéd. Ha később elváltok, csak annak a felét kapod meg, amit a házasság során szereztetek. A korábban szerzett vagyonából nem fogsz kapni.

Nem kapsz továbbá az örökölt vagyonából sem, akkor sem, ha a házasságotok alatt örököl.


A kölcsönt ne hagyd magadra íratni, mert akkor anyagilag felelős leszel a kölcsön visszafizetéséért. Ha ő régen felvett egy kölcsönt, és abból vett mondjuk egy lakást magának, akkor azt te ne fizessed, mert a lakás nem lesz a tiéd, az ugyanúgy az övé marad egy későbbi váláskor is.

2011. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerződjetek!

Azonban szerintem nagy hülyeséget csinálsz. Ha felesben fizetitek a házat, akkor jogosan megillet téged a fele.

Ennek két előnye lehet: egyrészt ha szóvá teszi, hogy még nincs házad, akkor egyszerűen azt mondod, hogy de van, a ház fele a tiéd - nem lesz mire nagyra lennie.

Másrészt (tudom, nem illik ilyet mondani egy házasodni készülőnek, de sajnos már csak a statisztika miatt sem árt erre felkészülni) ha netán elválnátok az útjaitok bármi miatt, akkor azok a millióid, amit a házba fektettél, megmaradnának neked, nem úsznának el a vakvilágba.

Tudom, hogy nem ezt tervezitek, de erre mondják, hogy jobb félni, mint megijedni.

Egyébként meg ha fizeted, akkor basszus legyen már a tiéd is!

2011. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaaaaaaaaaaaaaj, nehogy!!!!!!! A kölcsön felét fel ne vállald!!!!!!! Ha meghal, akkor az egész kölcsön a nyakadon marad.

Nem az ő háza az most, hanem a banké, ha fizet rendesen, akkor visszakapja a házat. A tulajdoni lapon is a bank van!!!!!!! Ha nem tudod fizetni a részletet elárvereznek és még a felvett hitelt is fizetned kell továbbra is, hiszen általában az árverés során nem jön be a felvett hitel összege, szóval a maradék a nyakadon marad.

2011. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A kölcsönt nem akarom magamra iratni! Azért tűnök-de lehet hogy csak nekem-bonyolultnak, mert közös kasszát akarunk majd eskuvo után. De akkor ugye nem lehet ,hogy csak ő fizesse ,mert összetesszük a 2fizetést és abbol van fizetve.De papiron nem akarom átiratni-ti is igy gondoltátok? Amugy az 1ik válaszadonak,aki az esetleges válást irta-nem gond, hogy megirtad,tudom,hogy értetted...
2011. ápr. 9. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!