Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Cetelem bank. Mennyire kell...

Cetelem bank. Mennyire kell ezt komolyan venni? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Állandóan hívogatnak. Nem tudom nekik felvenni a telefont mert dolgozom. Ma is hívtak persze nem vettem fel mert a telefon a szekrényben van lenémítva. Elegem van már ebből. Ez az sms jött: "Amennyiben nem jelentkezik véglegesítem a döntésemet, ügyét felmondás előkészítésre továbbítom". Hozzáteszem, h pár napja jött levél két havi törlesztőrészletről (mert csak annyi van elmaradva), h fizessem be és ennyi szó nem volt arról h felbontják a szerződést h nem fizetek.Erre ma a nő jött ezzel az smssel. Áruhitel egyébként amiről szó van. Sajna még nem régi a hitel és csak 1 részlet lett eddig befizetve 2 hónappal ezelőtt. Most tényleg felbonthatja a szerződést és egy összegben kell fizetnem mert két havival el vagyok maradva? A nő aki megállás nélkül hívogat úgy mutatkozik be h az adókezelési osztálytól van, de az smst meg a Cetelem számáról küldni. Valami Mándi Ildikó. Szerintetek tényleg megteszik?

2012. júl. 12. 11:37
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Hát igen valószínűleg másként. Kellett és megvettem hitelre úgy ahogy eddig bármi mást is és ki is fizettem.
2012. júl. 13. 08:39
 12/32 A kérdező kommentje:
Köszi! Az biztos h azok! most már tudom én is! nem elég h a munkahelyemre betelefonálgatnak, de még a szomszédokat is képesek felhívni...szánalmasak a módszereik.
2012. júl. 15. 14:44
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

Hívták a munkahelyed? A szomszédokat? Ajjaj, akkor te eljutottál a 3. szintre :/


A 4. szint a behajtás kezelés, végrehajtásra tesz+ Bar listára.


amiben most megegyeztél velük azt tartsd be mert még rosszabb lesz.


Megkérdezhetem, mit mondtak a munkahelyednek és a szomszédoknak, mikor hívták őket? mert ha konkrét dolgot elmondtak az ügyről akkor feljelentheted őket!


CSaládtagodat nem hívták? Anya, apa, testvér?


Még most is Mándi Ildikóval tárgyalsz vagy mással?

Válaszolj minnél hamarabb hátha tudok segíteni!

2012. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nekem a nő Mándi Ildikó (akisz adókezelési osztálytól szokott hívni) mondta, hogy nem tudott elérni és így felhívta a munkáltatómat, ahol azt mondták hogy most nem tudnak adni....és erre megpróbálta felhívni a szomszédokat, de ott nem vették fel. Ennyit mondott. Már nem a szüleimmel élek, hanem az élettársammal, de nem mondták a szüleim h őket hívta volna bárki is és engem keresett volna. A testvérem sem, ő szintén már nem a szüleinkkel él. Szerintem őket nem hívták (remélem), mert elég gáz lenne. Ez a "munkahely hívásos" dolog már volt egyszer még a legelején, mert az elsőt is késve fizettem ki, de nem volt belőle semmi, befizettem azt az egyet és elhallgattak. Egyébként írtam a számra smst, amiről ők is az smseket írják nekem, h a héten rendezem a tartozásom, de nem írtak vissza rá semmit...A nő meg amiről hívott az magán telefonszám így visszahívni nem tudtam. Egyébként a munkáltatóm annyit mondott h XY hívott telefonon és ennyi, nem mondta miért de nem vette túl jó néven ha a munkahelyemen zaklatnak... azt kell még h kirúgjanak ezért.
2012. júl. 16. 08:45
 15/32 anonim ***** válasza:

Arra mennek rá, hogy minnél rosszabbul érezd magad, fenyegetve, megalázva az által hogy az ismerőseid/családod/szomszédaid/munkahelyed is tud arról hogy nem fizettél. Ezért befizeted csak hogy vége legyen a megalázásnak. Volt itt korábban egy személy aki írta ezeket, ő ott dolgozott, de feladta ő sem bírta ezt a stílust.


Szabad kérdeznem, hogy azóta fizettél nekik? Sokkal lógsz? Egy, kettő, három hónap?


Akármennyivel tartozol, azt már mind ki kell majd fizetned, nem elég egy részlet, mert tényleg felmondják a szerződést.



Nekem is volt ügyem velük, nekem egy férfi, valami tamás (csak így kisbetűvel) volt az intéző; na az egy igazi fenyegetőző, kötekedő mocsok volt. Olyanokat kérdezett, hogy miért nincs pénzem, talán elittam, alkoholista vagyok, stb. Ha letettem azonnal visszahívott és b%szogatott tovább. Pedig ő is 2-es szintű volt, akkor milyen lehet a hármas, négyes szint? :/


Sok szerencsét és majd írd meg mi lett a vége!

2012. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Csak kettő részlettel vagyok elmaradva....a kettő együtt 25.000 + raktak rá 3500 ft késedelmi kamatot. Ez a levél amiben ez az összeg van a napokban jött azután h a nő azt írta sms-ben h felmondásra az ügyemet előkészíti. Szóval ő egy kicsit "túlreagálta a dolgot" az smsben szerintem, mert a levélben egy szó nem esik arról,hogy a szerződésemet felbontják! csak annyi h késedelmi kamatot raktak rá és a 29.500as csekk. Ennyi. A levélben semmi fenyegetőzés vagy bármi hasonló nincs. Olyan felszólító levél mint a többi. Ezért is nem értem a kedves hölgy fenyegetőzését, persze így már utólag, mert mondom a levél az smst után egy nappal jött h jól emlékszem.
2012. júl. 16. 16:32
 17/32 anonim ***** válasza:

ezek már csak ilyenek.


Amiben megegyeztél sztem tartsd be. milyen határidőt adott? huszadika? ha tudsz akkor fizesd be, akkor leszáll rólad


ha esetleg pesti vagy vagy környékbeli, akkor menj be és fizess a pénztárukba, akkor azonnal leakadnak rólad.


Amúgy írd be itt a keresőbe, hogy "Cetelem adósságkezelés", vannak érdekes dolgok itt a gyakorik-eken is, hogy milyen valójában ez a bank.

2012. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Igen olvastam már róluk, hogy milyenek, nagyon sokam szidják őket! Van a levélben mellékelve bankszámla szám, arra fogom befizetni mert akkor rögtön ott a pénz....a határidő ezekben a levelekben mindig egy nap max kettő...kiküldik pl 13án és van írva a h 15ig van a határidő.
2012. júl. 16. 19:43
 19/32 A kérdező kommentje:
még ami érdekel: azt olvastam h a 4. fázisban levonják a fizuból az összeget. ha ez netán megtörténne akkor az azt jelenti h most már mindig vonni fogják 1 évig amíg le nem telik a hitel? vagy csak azt amivel el van maradva az illető? mert ha 1et levonnak és utána már beakarom fizetni akkor nem fogják levonni? vagy ez hogy szokott lenni? Megköszönném ha leírnád, persze ha tudsz segíteni :)
2012. júl. 16. 19:48
 20/32 anonim ***** válasza:

Huh, nem hinném.


Ahhoz hogy a fizetésedből vonjanak, ezek kellenek:

1. felmondott hitelszerződés

2. jogerős bírósági végrehajtási záradék

ezek nélkül ELVILEG nem tilthatnak a fizuból.


DE ezt nem tudom, hogy a Cetés majmok milyen kiskapukat használnak ki. Én csak 2-es szintű voltam, 3-as nem és behajtás kezelésen sem voltam.


Elvileg mivel ez áruhitel, ha nem fizetsz, elviszik az árut, és csak a maradék érték ( mivel az már használt, nem ér annyit mint az új) és az ár plusz a kamat kellene kifizetned. Meg lehet feltennének KHr listára is. Ez az utolsó bekezdés csak eszmefuttatás.


Amúgy veled milyen volt a stílus? Lekezelő? Fenyegető? Kioktató? Vagy inkább próbált segíteni?

2012. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!