Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van e olyan cég akinek magánad...

Van e olyan cég akinek magánadósként el lehet adni a tartozásom?

Figyelt kérdés

2008 augsztusában vett fel a férjem személyi kölcsönt svájci frankba. Mondanom se kell a törlesztô részlet ma már duplája az akkorinak. 4 év múlva járna le de nem bízom benne, hogy 0-ra jönnénk ki.

2008. augusztusában 1,4 milliót vett fel mostanra 2 millió a tartozás. Fizetjük, elmaradásunk nincs.


2012. júl. 2. 21:45
1 2
 1/19 tetro ***** válasza:
Mi van? Te azt akarod, hogy valaki pénzt adjon neked a tartozásodért? :D
2012. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Követelést szoktak eladni, nem tartozást!
2012. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nekem kellene, minimálbéremből részletre megvenném a tartozásod. írj privit ha mehet :D
2012. júl. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nos akkor látom, hogy nem volt elég egyértelmű. El akarom adni a tartozásom, hogy ne az o-betűs banknak fizessük, hanem mondjuk ugyan ugyan annyit, de X cégnek. Aki megveszi a BANKTÓL a tartozásom és inkább egy magánszemélynek vagy cégnek fizetek mit az O betűs banknak aki kitalál hónapról hónapra új sarcokat!
2012. júl. 3. 08:25
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Ide figyelj, azt értsd meg, hogy hiába teszed birtokos szerkezetbe a tartozást ("tartozásom"), az NEM A TIÉD, hogy rendelkezhess vele. Csak olyasmit adhatsz el, ami a TIÉD!

Jelen esetben neked nincs semmid, az O betűs banknak van egy követelése veled szemben, ami az ÖVÉ.

Ha ők ezt el akarják adni magáncégnek, amit kétlek, ŐK megtehetik, mert az övék.

TE NEM, mert NEKED NINCS SEMMID!

2012. júl. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ide figyelj!

Ha visszafizetném mondjuk egy örökségből akkor a tartozás ami a miénk rendezve lenne. Tehát ha van egy tartozásom (mivel kölcsönt vettem fel és vissza kell fizetni, mert a bankok már csak ilyenek) azt ha rendezem tehát valaki egy szerződés keretén belül kifizeti a tartozásom akkor a megállapodás szerint nem a banknak tartoznék hanem egy cégnek/magánembernek. Megtehetném, hogy nem fizetem és behajtó céghez kerül, de először ezt az utat járom körbe.

2012. júl. 3. 20:13
 7/19 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ki akarom váltani a tartozásom csak nem egy másik bank által.
2012. júl. 3. 20:52
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
értem már mit akarsz. tehát eladod a tartozásod, amit megvesz mondjuk egy cég, aki a kamataiddal együtt kifizeti a banknak a hiteledet. aztán fizetsz neki, ugye? de viszont annak a cégnek is kellene kamatot fizetned, szóval elég rosszul járnál, sőt logikátlan az egész
2012. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
IGEN végre valaki! Azért kérdeztem rá hátha olcsóbbak az ilyen magáncégek, mint a bankok. Az egyik ismerôsöm nem fizette a személyi kölcsönét behajtó céghez került és még a meglévô tartozással és a behajtó kamataival is 25000-rel fizet kevesebbet a régi bankos törlesztôrészletéhez képest. De én jobban szeretném ha lenne valamilyen hasonló megoldás csak éppen behajtócég nélkül.
2012. júl. 3. 21:49
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Nehezen találsz ilyen magáncéget, a hitelátvállalás inkább a bankok profilja. Ha mégis, akkor gondold meg, hogy az a cég is valószinüleg egy bank pénzét forgatja, tehát több lesz a kamat, nem pedig kevesebb.

A jelenlegi bankodnak is bele kell egyezni az ügyletbe, és bár azt gondolná az ember, hogy ezzel nincs gond - nem ilyen egyszerű. A banknak nem az a célja, hogy kifizesd a tartozásod, hanem hogy minél tovább tartozz neki, esetleg új hitelt vegyél fel a jelenlegi törlesztésére.


A törlesztőrészletek csökkentésére megoldásként felmerülhet egy futamidő-hosszzabbítás, ami megintcsak elég macerás (szerződés módosítás, közjegyző, Földhivatal - persze nem ingyen)

2012. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!