Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha banknál van tartozásom, és...

Ha banknál van tartozásom, és a párom csináltat egy számlát a saját nevére, de én kapnék egy társkártyát akkor onnan levonhatnak pénzt?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy adódott, hogy nincs munkahelyem jó ideje, és arra gondoltunk a párommal, hogy vaterán egy két dolgot eladnánk, de oda kéne egy bankszámla amire a vevő utalja a pénzt. Ha csinálunk egy számlát az ő nevére, olyan van, hogy nem számlatulajdonos vagy társtulaj lennék, hanem csak egy kártyát kapnék, hogy ezzel ne legyen gond ha vásárolok vele a boltban, mivel nem vagyok férfi és a párom nevén van a kártya. :)

Ha nekem van kártyám akkor a tartozásom miatt letilthatnak onnan pénzt? Nem is az én nevemre jönne az összeg hanem a pároméra.

Remélem nem volt túl érthetetlen :)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)

26/N


2012. ápr. 26. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A férjed számlájáról nem vonhatnak le pénzt! azért mert neked tartozásod van .És a számlához hozzáférésed lehet de be kell menni a bankba!

És kaphatsz kártyát is.

2012. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ, de még nem a férjem, csak a vőlegényem :)

Ez változtat valamit? :)

2012. ápr. 26. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ő hozzájárul, lehet társkártyád. Ha nem vagytok házastársak, nem felel a tartozásodért csak akkor, ha kezesként vagy adóstársként ő is aláírta a hitelszerződést. Sajnos hallottam azonban olyan esetet, amikor valakivel tanúként írattak alá egy szerződést és a bank addig variálta, hogy a tanúhoz küldte a végrehajtót. Csak peres úton tudott kimászni belőle.
2012. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne nem semmi köze a te tartozásodhoz.
2012. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!