Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Te vagy a családod vettetek...

Te vagy a családod vettetek már föl hitelt?

Figyelt kérdés

Megbántátok?Mire?Mennyit fizettetek és hány évig?

Azért írtam ide ki a kérdést mert több és értelmesebb válaszokat kapok.

Mennyi idő munkaviszony után lehet felvenni hitelt?


2012. jan. 22. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Házat vettük hitelre 20 év (már csak 18)havi 42000

kamatmentes munkáltatói kölcsönünk van felújításra 10 év (már csak 9) havi 9000 ft

Férjem a megismerkedésünk előtt 4 hónappal autót vett

10 évre (már csak 5 év) devizahitelre..nah ez az amit most már ő is nagyon megbánt,a ház szerencsére forint hitelből van.

2012. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos vettünk fel hitelt.A hitellel kezdtük(ide 6 hónap rendszeres munkabér átutalást vártak el).Majd később felvettünk nagyobb összeget is.(ide már 1 éve rendszeres jövedelmi átutalást vártak el)

A nagy semmire vettük fel.Először ezért,hogy eltudjuk temetni az apósomat,majd azért hogy legyen kauciónk az albérleti kezdéshez.Majd azért,hogy az előző hitelt ki tudjuk fizetni.

Végül is egy 22-es csapdájába kerültünk.Rájött,hogy az állásunkat is elvesztettük.Így az 1-2 éves hitelek 5-6 évig lettek vissza fizetve,rengeteg késedelmi pótlékokkal,és rengeteg kamatokkal.Olyan durván 2 milliót vettünk fel,és majdnem 5 milliót fizettünk vissza..Mondjuk minket már a végrehajtó zaklatott..De visszafizettünk mindent az utolsó fillérig.Ma semmi tartozásunk nincs a bank felé..Megfizettük a butaságunk árát..(elég kemény tanulópénz volt)

2012. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem és nem is tenném, inkább a meglévővel kellene megtanulni gazdálkodni az embereknek és takarékoskodni. Persze ez a gazdasági válság legalább arra jó hogy ezt megtanulják, bár van aki saját kárán sem tanul és inkább a bankokat hibáztatja a saját hülyesége miatt.
2012. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen általában államilag támogatott kedvezményes kamatozású forinthitelt szoktam felvenni gépvásárlásra. 2 éve vettem fel New Holland silózóra 50 millió forintot de rendelkeztem 50%-os önerővel. Még 1 évem van hátra. Általában ha veszek fel hitelt akkor mindig törekszem arra hogy 2-től 5 éves ciklusban fizessem vissza. Igazából nem azért veszem fel mert szükségem lenne arra az összegre hanem csak azért mert egy összegben nem szeretnék annyit kifizetni. 22F
2012. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18:38, ha ez tényleg igaz akkor grat. 22 évesen eddig eljutni nemrossz.
2012. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szüleim vettek fel hitelt az első házra, 95-2000 között, 500 ezret. A mostani házukra szintén, 2007-ben 2 milliót, 20 évre (kamatmentes munkáltatói hitel, szóval ezzel végső soron jól járnak, azért is a hosszú futamidő). Illetve tavalyelőtt karácsonykor egy 100 ezres áruhitelt, de azt pár hónap alatt törlesztették. Be is hozta az árát azóta, zongorát vettek belőle, hogy tudjak gyakorolni, és mivel tudtam gyakorolni, tudtam zongorakíséretet vállalni.

Nekem egy diákhitelem van, amit a 2007/2008-as tanévben vettem fel, 300 ezer. Na ezt megbántam, mert a pénzt eltapsoltam, és hatalmas butaság volt. Többet nem vettem fel, inkább elmentem dolgozni.

A páromnak is van hitele, ő örökölt egy házat, a felére lett felvéve hitel. Úgy döntött, hogy átvállalja, mert ugyan az összeg dupláját kell kifizetni, de még mindig nem fizetett többet a házért, mint amennyi az értéke. Ez devizahitel, most már nem egyértelmű, hogy jó döntés volt, de valószínűleg még így sem jár vele nagyon rosszul, csak felment a törlesztő, úgyhogy most kissé szenvedünk (és szidjuk a nagynénjét, aki megterhelte a lakást, bár az is tény, hogy ha nem teszi meg, akkor nem tudta volna megvenni a párom, mert mindig határozott szerződéssel dolgozik, tehát nem hitelképes).

2012. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vettünk fel számtalant.


A 90es években vállalkozásra különféle szerencsejátékok és ehhez kapcsolódó klubok szervezésére - a mátyásföldi villánk volt a jelzálog, amit buktunk is és költöztünk egy kőbányai panelba mert a vállalkozás nem jött be.


Kb 2000 körül szintén vettünk fel hitelt vállalkozásra, kb 4 milliót, amiből 1.5 millióból csináltunk egy vállalkozást amiből kb 40milliót vettünk eddig ki.


Ezen kívül vettünk fel 3 különböző jelzálog hitelt, összesen kb 15 millió értékben, 2.5 éve eladott családi házunkból fizettük őket vissza.


Vettünk még fel kb 3.5 milliót vállalkozásra, amit 1 év után fizettünk vissza (a vállalkozás nem volt nyereséges, de el tudtuk adni összességében kb fél milliós buktával).


Feleségemnek van még jelzáloghitele, de már csak kb 2 évig és havi kb 20 ezret fizetünk rá.

2012. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozásból sikerült kivenni 40 milliót?
2012. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék fölvenni hitelt,nem sokat kb 2.000.000.ft-ot egy házra.Mennyi idő munkaviszony után adnak hitelt?
2012. jan. 23. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!