Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banktól kérhetem, hogy árverez...

Banktól kérhetem, hogy árverezzék el a házat ami a nevemen van?

Figyelt kérdés
Hitel van egy házon(sok) hülye fejjel a volt páromnak hagytam, hogy az én nevemre kerüljön, papír szerint én vagyok a tulajdonos, a hitel is a nevemen van, ő meg kezes. Szemétkedik velem, hogy majd ő nem fizeti, mert elhagytam, és majd mindent nekem kell. Még a több milliós illeték sincs kifizetve. Nekem nem kell semmi, de adóság sem. A közüzemiket sem fizeti. Mit tehetek????
2011. szept. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Banki beleegyezéssel eladod. Röviden. Ha marad valami pénz akkor az a tied lesz. Míg nem tudod eladni kérsz haladékot a törlesztésre.


Ha elárverezed akkor rosszabbul jársz. Jó ha nullára kijön az egész.


Közüzem: ha az is a neveden van akkor lemondhatod! Magyarán kikötteted, lezáratod.


Csak kérdés, hogy férjed, legalábbis így értem, milyen jogon van a lakásban?

2011. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebből ígyis úgyis adósság lesz, ami a neveden marad.
2011. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az övé, csak nem tudta a nevére iratni, mert van egy másik bírósági ügye, nehogy elvegyék. Én csak arra kellettem, hogy használjon. Nem kell belőle pénz, csak nem akarom, hogy nekem ezek után bármit fizetni kelljen, nem tudnám. Én jöttem el, így ő ott maradt.
2011. szept. 5. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban, hogy felveszel mondjuk 10M forintot egy házra onnantól a banknak ~ 15M-val tartozol. Tehát hiába adod el a házat, 100%, hogy adós maradsz, nem is kevéssel. Sőt, ha hagyod elárvereztetni akkor még többel, mert a bank ilyenkor áron alul szokta elárverezni, csak jusson valamennyi pénzhez, a maradékot meg úgyis behajtják rajtad.
2011. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se árverezze el a bank. Sokkal többet kapsz érte ha te adod el, már ha sikerül.

Mondj le minden szolgáltatást ami a neveden van! (víz,stb.)

2011. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!