Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás: mi vár rám?

Végrehajtás: mi vár rám?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert erről a témáról egyszerűen nem találok konkrét információkat az interneten..

4 évvel ezelőtt autót vásároltam, nem a magam részére, hanem "szívességből", a tulaj a kezesem volt, aki egy ideig rendesen fizette is a számlákat. Balek voltam, és nem voltam tisztában a következményekkel, úgyhogy nagyjából tönkretettem ezzel a lépéssel az életemet. A tulaj nem tudta fizetni, annak rendje és módja szerint elvették, elárverezték a kocsit, most ennyi év múlva pedig megkaptam a csekket, hogy fizessem be a 2 millás tartozásomat 8 napon belül. Én egy centet sem tudok fizetni, nincs munkám, lakásom, és valójában nem is akarom más tartozását kipengetni. (Emiatt KHR listán is vagyok természetesen)

Mire számíthatok? A tulaj részletfizetést akar kérni, mi az esélye, hogy megkapja? Ha mégsem, egy összegben pedig nem tud fizetni, akkor mi az eljárás rendje? Jönnek a behajtók, végzés indul ellenem? Vagy a kezesnél kopogtatnak? Ez a kiszámíthatatlanság megőrjít.. Szeretném a családomat megóvni ettől a hercehurcától, elég bajuk van enélkül is, nem hiányoznak öltönyös fazonok a kertkapuból..


2011. aug. 29. 01:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem ő a kezes, hanem a másik. Egyébként igen, egyidejűleg akár mindkettőjüktől is próbálhatja a hitelező behajtani a tartozást (mint ahogy próbálják is, azért kapta a csekket).

De mivel neki nincs se vagyona, se jövedelme, ezért valószínűleg a kezesre fognak rászállni, miután erre rájönnek, mert neki van.

2011. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Éppen ilyen véleményekre gondoltam.. tudod, eltelt pár év, felnőttem az alatt az idő alatt, és nem a "Dögölj meg, így jártál, néztél volna körül akkor, ha-ha!" típusú megjegyzésekre vagyok kíváncsi, ezt már számtalanszor átrágtam és megbántam magamban. (Tudom, dögöljön meg a szomszéd tehene is, az a jó, ha más is szenved!) Nem a hitelintézethez címeztem a kérdésemet, hogy együttérzésre alapozva engedményeket akarjak kérni tőlük, ha figyelmesen olvastad volna, amit írok, rájössz, azért osztottam meg a történet rólam szóló részét is, hogy leállítsam a hozzád hasonló "Ha esetleg nem lenne tisztában azzal, milyen sz@r helyzetben van, kenjük el a képét" típusú személyeket.

Arra vagyok kíváncsi, mi ilyenkor az ügyintézés pontos menete, mi szokott történni, ugyanis ez az első ilyen eset a környezetemben. Ebben nem tudtál segíteni, úgyhogy köszönöm, de nem kellett volna fáradnod a "válasszal". Rosszindulatú vagy, még ha nem is ismered be (gondolom azzal magyarázod, csak a tényeket ismertetted, de ez nem igaz: világosan látszanak az érzéseid az írásodból). Mintha szeretnéd, hogy jól megszívj@m, amiért hülye voltam, és ez elégtételt jelentene számodra valamiért..

Én kicsit sem érdemlem meg ezt az egész eseményláncolatot, de nyilván nem tudok kibújni alóla. Szeretném menteni, ami menthető, és reméltem tud valaki olyan információt is közölni velem, amit a bankok oldalán nem írnak..


Amire kíváncsi vagyok:

Meg szokták adni a részletfizetési lehetőséget minden esetben?

Hajlandóak egyezséget kötni mondjuk alacsonyabb összegről, ha amúgy nem tudnák honnan behajtani a pénzt?

Többször hallottam, hogy a bank visszadobja az eredeti részletfizetési kérelmet, és felkínál egy 6x magasabb részlettel járó ajánlatot, milyen gyakran és mitől függően szokták ezt csinálni?

Ha ez történne, és nem vállalható számunkra egy ilyen verzió, mi fog történni? Honnan próbálják először behajtani a pénzt? A kezesnek van fizetése, beérik annyival, ha letiltják egy bizonyos részét?

Nagyon köszönöm, ha valaki válaszolni tud a kérdéseimre, akár csak általánosságban is!

2011. aug. 29. 15:56
 13/20 A kérdező kommentje:
Ok, 70%-os, visszavontam az írásomat, mert látom, hogy tényleg próbálsz segíteni. Köszönöm!
2011. aug. 29. 15:57
 14/20 A kérdező kommentje:

Hm, ahogy olvasom, lehet kicsit személyeskedő lett az írásom, de csak mert nagyon érzékenyen érint a téma. Nagyon féltem a családomat a hercehurcától.. Bocsánat, hogy így elengedtem magam.

A kezes szeretne fizetni, kérdés találunk-e olyan opciót, ami megfelel a banknak is. Nem tudom, mennyire érdekük, hogy a fizető is életben maradjon..

2011. aug. 29. 16:00
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként viszont kis jogi tanfolyam, hogy később ne legyen meglepetés:

A kezes, mint olyan, az egy biztosíték. Tehát ő nem adós. A kezes azért van, hogy ha az adós nem tud valamilyen okból teljesíteni, akkor vállalja, hogy ő fog helyette teljesíteni (és így a hitelezőt nem éri kár).


Ez viszont NEM AZT JELENTI, hogy ha a kezes kifizeti az adós helyett a tartozást, akkor az adós szépen elsétálhat.

Dehogy is! A kezes később polgári perben követelheti az adóstól annak a megtérítését, amit helyette kifizetett.


Mivel papíron a kérdező az adós, ezért valószínűleg később számíthat arra, hogy a kezes benyújtja a számlát a tőle levont dolgokért.


Legalábbis jogilag ez így lenne a tényállás szerint, hacsak egymás között meg nem egyeznek.

2011. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezt sejtettem, hogy van ilyen lehetőség, de a kezes nem szándékozik élni vele, saját bevallása szerint sajnálja a kialakult helyzetet, és próbálja mielőbb rendezni a tartozást.. Az ezzel összefüggő kisebb összegeket gond nélkül kifizette a múltban. Bár jogilag megtehetné, hogy megpróbál még pénzt is behajtani tőlem, de esküszöm nem lenne rá esélye, mert azon nyomban megfojtanám.. Nem elsődleges célja, hogy ártson nekem, épp elég szörnyű, hogy a hozzáállása miatt eljutottunk idáig, de szerencsére nem aljas típus, csak szimplán a legrosszabbul alakultak a dolgok.
2011. aug. 29. 16:19
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak azért írtam ezt le, mert a jelenlegi papíros helyzet sem a tényleges állapotokat tükrözi, és ebből van a baj.

Mert a helyzet az, hogy ő az adós, te meg... csak úgy ott vagy.

Papíron viszont ő a kezes, és te vagy az adós.

Érted.


Ha nem lesz belőle baj, akkor örülj neki, és legközelebb soha ne írj alá semmit amit nem látsz át, mert mint látod, papíron azt is megtehetné, hogy a végén még ő követelné tőled a 2 milliót amit kifizetett.

2011. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Amire kíváncsi vagyok:

Meg szokták adni a részletfizetési lehetőséget minden esetben?


99%-ban igen, amíG van fizetési hajlandóság


Hajlandóak egyezséget kötni mondjuk alacsonyabb összegről, ha amúgy nem tudnák honnan behajtani a pénzt?


Rendszerint igen, főleg, ha nincs rajtad mit behajtani.


Többször hallottam, hogy a bank visszadobja az eredeti részletfizetési kérelmet, és felkínál egy 6x magasabb részlettel járó ajánlatot, milyen gyakran és mitől függően szokták ezt csinálni?


Milyen ízű volt a kávéja a hitelügyintézőnek, megdugták-e este, stb.... Kaotikus.


Ha ez történne, és nem vállalható számunkra egy ilyen verzió, mi fog történni? Honnan próbálják először behajtani a pénzt? A kezesnek van fizetése, beérik annyival, ha letiltják egy bizonyos részét?


Ilyenkor párhuzamosan rajtad és rajta, mindegyikőtökről annyit, amennyit tudnak (minnél többet lehetőleg).


Nagyon köszönöm, ha valaki válaszolni tud a kérdéseimre, akár csak általánosságban is!


Nincs mit.

2011. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Többször hallottam, hogy a bank visszadobja az eredeti részletfizetési kérelmet, és felkínál egy 6x magasabb részlettel járó ajánlatot, milyen gyakran és mitől függően szokták ezt csinálni?


Milyen ízű volt a kávéja a hitelügyintézőnek, megdugták-e este, stb.... Kaotikus."


Lol...

Vállalok nem Godzilla tipusú kielégítetlen hitelügyintézőket! Ez közszolgálat! :D

2011. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az nem is kérdés, hogy még egyszer ezek után aláírok-e valamit..:(

Szóval nagyjából kiszámíthatatlan, mire számíthatunk, de van esély a békés lezárásra. Hát kíváncsian várom a következő felvonást..:(

2011. aug. 29. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!