Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás: mi vár rám?

Végrehajtás: mi vár rám?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert erről a témáról egyszerűen nem találok konkrét információkat az interneten..

4 évvel ezelőtt autót vásároltam, nem a magam részére, hanem "szívességből", a tulaj a kezesem volt, aki egy ideig rendesen fizette is a számlákat. Balek voltam, és nem voltam tisztában a következményekkel, úgyhogy nagyjából tönkretettem ezzel a lépéssel az életemet. A tulaj nem tudta fizetni, annak rendje és módja szerint elvették, elárverezték a kocsit, most ennyi év múlva pedig megkaptam a csekket, hogy fizessem be a 2 millás tartozásomat 8 napon belül. Én egy centet sem tudok fizetni, nincs munkám, lakásom, és valójában nem is akarom más tartozását kipengetni. (Emiatt KHR listán is vagyok természetesen)

Mire számíthatok? A tulaj részletfizetést akar kérni, mi az esélye, hogy megkapja? Ha mégsem, egy összegben pedig nem tud fizetni, akkor mi az eljárás rendje? Jönnek a behajtók, végzés indul ellenem? Vagy a kezesnél kopogtatnak? Ez a kiszámíthatatlanság megőrjít.. Szeretném a családomat megóvni ettől a hercehurcától, elég bajuk van enélkül is, nem hiányoznak öltönyös fazonok a kertkapuból..


2011. aug. 29. 01:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem jelzáloghitelről van szó, és semmiféle érték nincs a nevemen (ráadásul diák vagyok..) A bejelentett lakcímemre ugye nem csöngethetnek be, hogy a családomon számonkérjék az értékeimet? Remélem ez csak akkor szokás, ha nincs kezes a képben..
2011. aug. 29. 01:31
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

De, ponthogy a bejelentett lakcímedre fognak becsengetni. És amiről feltételezhetik, hogy a tied (pl. szobaberendezések) és amiről egyúttal nem tudja MÁS családtag igazolni, hogy nem a te tulajdonod (tehát ha apádnak nincs meg az ágyad számlája) akkor azt viszik.


Hangsúlyozom hatósági végrehajtóról beszélek, nem behajtócégekről.


De mielőtt ez megtörténik 100%, hogy a kezesnél próbálkoznak a behajtással. És ha neki van tulajdona - bejelentett állása akkor sokkal könnyebb dolguk van és rajta fognak követelni.

2011. aug. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugtattál.. A kezesnek van állása és tulajdona is.. Nagyon remélem, hogy hamar sikerül lezárni ezt az egész hülye procedúrát. Köszönöm!
2011. aug. 29. 03:10
 4/20 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy miért a te nevedre vette az autót, és hogyan kaptál hitelt ha diák vagy?
2011. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagyon örülj, egész addig adós maradsz, amíg a teljes adósság nincs kifizetve.


Ilyen butaságot még rokonnak sem csinálunk, hogy veszünk egy adósságot a nevünkre csak úgy...

2011. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem voltam világéletemben diák..

Igen, ez az eset hozzásegített a helyes emberismerethez, azóta senkiben sem bízom, de ez a tényeken nem változtat. És azt hiszem, a több éve tartó idegbetegségem épp elég büntetés, nem tudok aludni, depressziós vagyok, nincs életkedvem, nem szükséges, hogy még mások is kifejtsék "Hülye voltál" típusú véleményüket. Mert ezzel tisztában vagyok. Sohasem gondoltam azonban, hogy egy 18 évesen elkövetett, buta hiba miatt bárkinek is élete végig szenvednie kellene..

Úgyhogy ha valaki tud még vigasztaló dolgokat mondani, megköszönném. Jó lenne tudni, milyenek az esélyek részletfizetésre..

2011. aug. 29. 13:01
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy sajnos adós maradok, ameddig ki nincs fizetve az egész. De gondolom ha a tulaj kifizette, utána már én is tiszta leszek..(a passzív BAR letelte után..) addig pedig jó lenne, ha engem nem zaklatnának folyamatosan :(
2011. aug. 29. 13:02
 8/20 A kérdező kommentje:
A legszomorúbb, hogy én tényleg jó szándékból segítettem anno, számomra semmi haszonnal nem járt a dolog, és azóta csak meghurcolás járt érte cserébe..:(
2011. aug. 29. 13:27
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jószándékról, vagy meghurcolásról, vagy más irracionális dolgokról szól.

18 éves korodban nagykorúvá váltál, a törvény szerint innentől teljes felelősséggel tartozol a jognyilatkozataidért, és tehetsz is ilyeneket érvényesen.

Te azt választottad, hogy aláírtál egy kölcsönszerződést úgy, hogy fogalmad se volt, mit írsz alá. Ez azonban senkit nem érdekel, ha egyszer aláírtad, akkor vállalnod kell a következményeket. A jog nem tudása nem mentesít annak érvényesítése alól.

Amit tehetsz, az az, hogy kimész tüntetni a Kossuth térre, hogy Hoffmann Róza meg Pokorni végre vegye bele a középiskolai tananyagba az alapfokú állampolgári, közgazdasági, meg jogi ismereteket, a másodfokú kétismeretlenes egyenletek, a kovalens kötés, meg a valószínűségszámítás helyett.

Az utóbbiakra ugyanis valószínűleg a büdös életben nem lesz szükséged, az előbbiekre meg nagyon is.

2011. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha készfizető kezes vagy, akkor hozzád is mehetnek rögtön, nm szaroznak az igazi adóssal.
2011. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!