Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miből hajtanak végre egy...

Miből hajtanak végre egy esetleges végrehajtás során, ha se jövedelmem, se vagyonom nincs?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu: Otthon élek a szüleimmel, fiatal felnőtt fiú vagyok. A rezsit úgy rendezzük, hogy apunak segítek így családon belül, mármint munka terén. Bejelentett jövedelmem nincs, párom sincs(hála istennek), ellátásra nem vagyok jogosult, mert. Mi van olyankor, hogyha ilyen fennálló helyzet esetén megindul ellenem egy végrehajtás? Mi történik olyankor?


Megj.: Sima és adóhatóság s egyaránt érdekel, még nem állok végrehajtás alatt, de érdekel.


2011. aug. 24. 20:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
azért nem vagyok jogosult ellátásra, mert nincs meg a 200 ledolgozott napom.
2011. aug. 24. 20:21
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Viszik a szuleid ingosagait, vagy ha nagy az adosag, akkor az ingatlant.
2011. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Szüleidét nem. Ha majd lesz jövedelmed, pl bérpótló támogatás akkor abból levonják, de kamatostúl
2011. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Amint lesz jövedelmed, abból tiltják le.


A sorrend: fizetés, ha nincs ingóság, jelzálognál ingatlan.

2011. aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Előfordulhat hogy a szüleidnek kell magyarázkodni, hogy az ott lévő ingóságok az ő tulajdonukat képezik. Ingatlanhoz nem nyúlhatnak. Viszont a végrehajtás addig tart, amíg nem rendezed az adóságodat. Elég türelmesek. Közben ketyegnek a kamatok...
2011. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Viszik a szuleid ingosagait, vagy ha nagy az adosag, akkor az ingatlant."


és melyik az a jogszabály, ami alapján ez megvalósul?

2011. aug. 24. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem ugyved vagyok, csak behajtonal dolgoztam... Amirol nincs szamla, hogy nem a tied, azt vihetik es viszik is. Lattam mar par hazat felterkepezesnel es igen magas aranyban nem az adose volt. Attol meg az ingosagot vihetik, az ingatlant meg terhelhetik. A sorrendet viszont jol mondtak a tobbiek, a vegrehajtas igen sok ido mulva fog megvalosulni, legalabbis a gyakorlat ezt mutatja.
2011. aug. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

"Lattam mar par hazat felterkepezesnel es igen magas aranyban nem az adose volt."


Ez egyszerűen marhaság. Csak az adós/kezes tulajdonában lévő ingatlan kerülhet végrehajtás alá.


Az ingóságokkal valóban lehet probléma, de az sem igaz, hogy csak számlával lehet igazolni a tulajdonjogot. Ha ilyen probléma merül fel, akkor ún. igénypert kell indítani.

2011. aug. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a végrehajtók a közös háztartásban élők által használt vagyontárgyakat, műszaki cikkeket stb. csak akkor nem viszik, ha számlával igazoljátok, hogy az nem a te tulajdonod, hanem azt még valamikor régen a szülők vették. Ha ilyen számlákat felmutatni nem tudtok, akkor bizony viszik.


Hogy milyen törvény alapján? Pontosan az alapján, hogy az ellenkezőjére nincs törvény!

Magyarországon: amit törvény nem tilt, azt szabad megtenni. És eddig egyetlen kormány sem foglalkozott azzal, hogy egy ilyen u.n. "tiltó törvényt" meghozzon.

2011. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtás során lefoglalni az adós birtokában, őrizetében lévő vagy más olyan ingóságot lehet, amelyről valószínűsíthető, hogy az adós tulajdonában van. Nem lehet lefoglalni az ingóságot, ha a rajta lévő jelből vagy más körülményből minden bizonyítás nélkül kétségtelenül megállapítható, hogy az ingóság nincs az adós tulajdonában.

Akkor kell igazolni kétséget kizáróan a vagyontárgy tulajdonjogát (hogy különvagyonhoz tartozik) , ha házassági életközösség áll fenn. Hiszen házasság alatt megszerzett vagyon közösnek "minősül", tehát vihető akkor, ha a végrehajtás alá nem vont személy igazolja, hogy az a saját különvagyonát képezi. Magyarul házasság előtt szerzett vagyona.

Ingatlant pedig kizárólag akkor lehet végrehajtani, ha az illető saját tulajdona. Másét nem.

Még az adós beleegyezésével sem lehet lefoglani olyan vagyontárgyakat, amelyeket a törvény a végrehajtás alól mentesít. Ezek tételesen fel vannak sorolva a törvényben. Például olyan eszköz, amely a munkavégzéséhez kell, vagy tankönyv, tanszer, 1 készlet ágynemű huzattal, 1 ágy, 1 szék, 1 télikabát, 3 pár lábbeli stb.

Bankszámláról pedig úgy hajthatnak végre, hogy az öregségi nyugdíjminimumnak maradnia kell havonta.

Ha nincs az adósnak végrehajtható pénze, vagyontárgya, akkor a végrehajtás szünetel mindaddig amíg nem lesz neki, vagy el nem évül.

Ezek vonatkoznak a bírósági végrehajtásra.

Az adóhatósági végrehajtás már tartalmazhat külön szabályokat, azokat nem igazán ismerem. Azt hiszem, ők például a bankszámlát teljesen kiüríthetik, nem kell semmit rajta tartaniuk, ha adóbehajtásról van szó.

2011. okt. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!