Miből hajtanak végre egy esetleges végrehajtás során, ha se jövedelmem, se vagyonom nincs?
Adott egy szitu: Otthon élek a szüleimmel, fiatal felnőtt fiú vagyok. A rezsit úgy rendezzük, hogy apunak segítek így családon belül, mármint munka terén. Bejelentett jövedelmem nincs, párom sincs(hála istennek), ellátásra nem vagyok jogosult, mert. Mi van olyankor, hogyha ilyen fennálló helyzet esetén megindul ellenem egy végrehajtás? Mi történik olyankor?
Megj.: Sima és adóhatóság s egyaránt érdekel, még nem állok végrehajtás alatt, de érdekel.
Az adóhatóság bírósági herce-hurca nélkül is eljárhat, mint elsőfokú hatóság.
Saját határozatában elindítja a végrehajtást, általában mindig annál kezdi, amelyiket könnyebb végrehajtani. Például bankszámla (teljes mértékig inkasszózhatja), majd munkabér, egyéb jövedelmek, utána ingóság (többnyire autó), majd ingatlanra jelzálogjogot tetet. Ha az előbbiekkel nem ér célt, akkor az ingatlant árvereztetheti.
Ingatlanra alapból csak akkor tehet jelzálogjogot, ha a tartozás 500 ezer forintot eléri, ennél kisebb összeg esetén akkor, ha maga az ingatlan értéke arányban áll a tartozás összegével.
Árverésre akkor kerül sor, ha más módon nem tudják a tartozást behajtani.
A végrehajtást felfüggesztik akkor, ha az adós fizetési halasztást, vagy könnyítést kért, vagy részletfizetést engedélyeztek részére.
Nagyon ritka esetben évül el (erre figyel az adóhatóság) és nagyon ritka esetben írják le a tartozást behajthatatlan követelésként. Ez a körülményektől is függ, meg az eltelt időtől és az egész eljárás költségvonzatától. Megéri-e még mindig "hajtani" azért az adósságért elv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!