Mennyi idő, míg a nem fizetett hitelekből igazi VÉGREHAJTÁS lesz?
Szerintem erre nincs univerzális recept.
Ha behajtó cégekhez kerül a dolog, akkor az ő mérlegelésükön múlik, hogy úgy látják-e, hogy ők ki tudják sajtolni belőled a pénzt különféle ráhatásokkal (mivel nekik más eszközeik nincsenek), vagy úgy gondolják, hogy ők már többet nem tudnak tenni, és átpasszolják.
Ha az ötödik telefonhívásra "megtörsz", és azt mondod nekik, hogy jó, ha bele is döglök, de kifizetem, csak hagyjanak békén, akkor valószínűleg sokáig fognak nálad próbálkozni.
Ha meg már a másodiknál úgy kezded, hogy kijelented, hogy semmiképp nem fogsz fizetni, illetve elhadarod nekik a zaklatás törvényi tényállását, és közlöd velük, hogy ha még egyszer felhívnak, magnóra veszed, és rendőrségi feljelentést teszel, nos, akkor minden valószínűség szerint hamarosan "túladnak rajtad".
Persze ha végrehajtóhoz jut, akkor a behajtó cég, meg a végrehajtó költségei is hozzácsapódnak a nagy paklihoz, és neki már törvény adta eszközei is lesznek, hogy mindezt behajtsa rajtad, akár tetszik akár nem.
Neked kell eldönteni, hogy melyik utat "választod".
első:
Jelzem április elseje óta a behajtó cégeknek minden jogköre megvan a behajtásra (tehát nem csak a telefonálgatásra, hanem megjelenni, bemenni, vinni ami mozdítható) bírósági végzés nélkül is.
Sok !
Amíg a tartozás ami közüzemi nem éri el a 100 ezret semmi nem történeik. Utána bejegyzik az adósságot az tulajdoni lapra és megy a végrehajtóhoz. Ott késleltetheted, pl kérsz részletfizetést, persze nem fogsz élni vele. Onnan kb 1 év mire TALÁN lesz valami. Van egy lakó a házban akinek már 1.7 millió közös költség tartozása van azt semmi nincsen belőle, élnek .
"Tavaly június óta a tartozások behajtásához szükséges fizetési meghagyásokkal már nem a bíróságok, hanem a közjegyzők foglalkoznak, akik egy elektronikus felületen, automatizált módon indítanak eljárást. Emiatt a végrehajtók a korábbinál jóval hamarabb kopogtathatnak az adósok ajtaján: olyan ügyekre kerülhet pont két hónap alatt, amelyek korábban a bíróságon akár évekig elhúzódtak – írja a Gazdaság.hu.
A Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elektronikus rendszerében a június eleji indulástól az év végéig mintegy 282 ezer fizetési meghagyásos eljárást (FMH) kezdeményeztek, és ezek kapcsán közel 13 ezer végrehajtás indult. Az eddigi tapasztalatok szerint az eljárásokat nagyrészt közüzemi szolgáltatók, telekommunikációs vállalatok és parkolási társaságok indítják - tudta meg a Gazdaság.hu Tóth Ádámtól. A Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) elnöke szerint jelentős eredményeket hozhat az új rendszer a körbetartozások számának mérséklésében is. Az ilyen jellegű lejárt követelésekkel bajlódó kis- és középvállalkozások azonban még nem fedezték fel az elektronikus fizetési meghagyást."
"A közjegyzők a kérelem jogosságát nem vizsgálják, három napon belül –papíralapú, vagy szóbeli bejelentésnél 15 napon belül- kibocsátják a fizetési meghagyást. Ha a címzett átveszi az erről szóló tértivevényes levelet, tizenöt napja marad arra, hogy ellentmondjon - ilyen esetben az ügy átalakul perré. Amennyiben nem érkezik reakció, a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, és a közjegyzők végrehajtási záradékkal látják el, így az ügyfél olyan okiratot kap, amihez korábban hosszú hónapokig, vagy évekig elhúzódó perek végén juthatott hozzá: feljogosítja a végrehajtót a jóváhagyott követelés érvényesítésére."
Abban igazad van, elírtam, a VÉGREHAJTÓK jönnek a fenti idézet szerint és visznek amit tudnak. A Behajtók magáncégek, azok bekaphatják.
Hja.
Egyébként ez úgy van, hogy a behajtó cégek jellemzően megvásárolják a közműszolgáltatók, bankok, stb. követelését, nyilván valamennyivel kevesebbért, mint amennyi a teljes követelés lenne.
Azt a pénzt viszont rögtön ki is fizetik annak, akitől a követelést vették, így végülis a követelés eladója is jól jár, mert az eladással azonnal megkapja a behajtó cégtől a követelés nagy részét, és nem neki kell szenvednie a behajtással. A követeléskezelő cégnek meg azért éri meg ez, mert ők a teljes tartozást akarják behajtani, de kevesebbért vették meg, így ha sikerül, a különbözet az ő hasznuk.
Ha meg nem sikerül, akkor ők adják tovább a végrehajtónak, de akkor ugye ők a végrehajtást kérők, és végső soron nekik fogja a bírósági végrehajtó is kiutalni az adóstól behajtott pénzt.
Persze akkor már a végrehajtó is ráteszi a maga munkadíját, amit pluszban hajt be az adóstól, szóval ez a behajtócégeket nem érinti.
Ők csak egy esetben veszthetnek a bolton, hogyha még a végrehajtó se tudja behajtani a tartozást, mert nincs az adósnak semmije.
De hát nem csak egy ügyfelük van, amit vesztenek az egyiken, azt behozzák a másikon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!