Diákhitel? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Felvettem a diákhitelt. Először 250 ezer forintot, aztán megint 250 ezer forintot. Összesen 500 ezer forintot vettem fel szeptemberben és most februárban.

Már elkezdtem előtörleszteni. Összesen 362000 Ft ot utaltam vissza előtörlesztésként.


Azt nem értem, hogy előtörlesztésként 500000 Ft kell törlesztenem, a többit pedig ugyanarra a számlára kamatnak, és kezelési költségnek?

Számoljam az letörlesztést 500 ezerig, utána már ne előtörlesztésként utaljam?


2009. ápr. 12. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Hogy érted azt, hogy "előtörlesztésként utaljam?"

Összegeket fizetsz egy számlára, egy számítógép tartja nyilván és számolja, hogy mennyinek kell beérkeznie és te mennyit utaltál.

Az, hogy te esetleg a megjegyzés rovatba beírtad eddig, előtörlesztés az nem jelent semmit, nem is kell odaírni semmit. (én odaírnám talán a szerződésazonosítót) fizeted az összegeket és a gép számolja. Ennyi.

2009. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, előtörlesztésként csökkenthetem az összeget amit felvettem, a kötelezőt(amit még nem fizetek) az pedig a kamatra és az ügyintézésre "meg el".
2009. ápr. 12. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nincs már olyan, hogy "előtörlesztés". Amit visszafizettél azt levonták az aktuális tartozásodból, aztán kamatozik tovább. Mindent egy számlaszámra kell utalni. Van egy kötelező mennyiség, azon felül akármennyit küdhetsz.
2009. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2009. ápr. 12. 11:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a Diákhitel honlapján! Van előtörlesztés!


[link]

2009. ápr. 12. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

én első


A törlesztést nem tudod címkézni.

Pl. átutalsz egy összeget januárban. A bank leszedi belőle az aktuális törlesztőrészletet. Ha ezen felül marad még pénz (tehát többet utaltál) akkor azt automatikusan tőketörlesztésre teszi. Ezért is van csak egy számlaszámod. Ezt ő a saját számításai alapján csinálja. Tehát felesleges címkézni, azt számítógép számolja, nem emberek irogatják.

2009. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!