Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel igénylés hogy...

Diákhitel igénylés hogy működik, milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy neten utána lehet nézni, de nagyon nem vagyok otthon az ilyen pénzügyi-banki dolgokban sajnos, és félek, hogy valamit félreértenék...

Ha jól tudom, akkor kell elkezdeni a törlesztést, amikor az ember végzett a sulival és talál munkát, és akkor is csak pár ezer ft-ot vonnak tőle.

A kérdésem az, hogy lehet úgy igényelni, hogy az esetleges leveleket, amiket küldenek postán, ne a lakhelyemre, hanem pl. a barátoméra küldjék?

Az az igazság, hogy a szüleimmel élek, és a tudtuk nélkül vennék fel hitelt, mert ők nagyon ellene vannak (amit meg is értek), de nem akarom, hogy ők fizessék a sulit.

(Államis nappalis voltam, de átjelentkeztem levelezőre, mert kaptam munkát, de mire a sulit be kell fizetni, addigra nem tudok annyi pénzt összespórolni a fizetésemből). Szóval kérhetem, hogy a leveleket más címre küldjék? Kell ehhez valami plusz papír? Egyáltalán mit kell vinnem az igényléshez? Köszi a segítséget!


2011. szept. 7. 14:26
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és még egy kérdés: lehet egy összegben is kérni, vagy mindenképp havonta utalnak?
2011. szept. 7. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz munkát, akkor is törlesztened kell. És havi pár ezret nem szabad, mert akkor életed végéig fizeted.


De nagyon butaságot csinálsz. Levelező mellett menj el inkább dolgozni.

2011. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Államis nappalis voltam, de átjelentkeztem levelezőre, mert kaptam munkát, de mire a sulit be kell fizetni, addigra nem tudok annyi pénzt összespórolni a fizetésemből."


ez szerintem elég egyértelmű mondat.

2011. szept. 7. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezer bocsánat, igazad van, figyelmetlen voltam. Mentségemre szóljon, hogy alig három órát aludtam az éjjel :)

Ebben az esetben viszont a legokosabb, amit tehetsz, az az, hogy megpróbálod elintézni, hogy vegyenek vissza nappalira. Talán van rá lehetőség. Utána pedig egyéni tanulmányi rendet kérvényezel. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a levelezősökkel jársz suliba, de nappalisnak számítasz, és nem kell fizetned.


Ha sehogy nem lehet megoldani, akkor vedd fel a diákhitelt (semmi nem kell hozzá, csak jogviszony igazolás), de még a félév alatt fizesd vissza! Így csak párezret buksz rajta, míg ha éveket vársz, akkor már százezres, akár milliós nagyságrendről is beszélhetünk.

De az is jobb lenne, ha engednéd, hogy a szüleid kifizessék a tandíjat, és nekik törlesztenéd az összeget, akár nagybevásárlások formájában.


Vannak még lehetőségeid, ezek mind-mind sokkal jobbak a diákhitelnél. Mondjuk sajnálom, hogy nem az egyéni tanulmányi rend kérvényezésével kezdted :(

2011. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!