Diákhitel, hogy is van ez?
Nem jó ötlet. Hosszú távon jobban jársz, ha most elmész dolgozni egy évet, abból lesz félretéve pénzed, és februárban jelentkezel államilag támogatott képzésre. Bár nem tudom, a munka hogy befolyásolja az árvaságit, az is lehet, hogy valami egy éves szakmát csinálsz.
Az a gond, hogy költségtérítésesen nem jár semmiféle anyagi juttatás. 30 ezer pedig édeskevés, abból Pesten max. éhenhalni lehet.
De ha vársz egy évet, és jelentkezel államilag támogatott képzésre, akkor először is jár alaptámogatás, ami egyszeri nagyobb összeg, jár az árvasági, valamint biztos, hogy magas összegű szoctámot kapnál. Második félévtől pedig ösztöndíjat is, ha jól tanulsz.
Ez azt jelenti, hogy havi 60-70 ezer bevételre számíthatsz úgy, hogy nem vered magad kiadásokba. Ez a 60-70 ezer pont elég arra, hogy meg tudj élni.
Költségtérítésesen rengeteg támogatástól elesel, ráadásul úgy fogod befejezni a sulit, hogy jópár milla hitel van a nyakadban. Évekig fogod nyögni utána.
Hosszú távon sokkal jobban jársz, ha ezt az egy évet áldozod fel és tartalékot halmozol, nem pedig a diploma utáni néhány évet, hogy a teljes fizetésed szinte a törlesztésre menjen el.
tanulj nyelvet és menj ki mondjuk az adott nyelvterületre (mondjuk Ausztriába, Németországba)
ne vegyél fel diákhitelt
ne menj költségtérítéses szakra
ja és dolgozni menj ki
most vagy fiatal
most vagy kellőképpen rugalmas
most vagy fogékony
néhány év alatt kitűnően megtanulsz egy idegen nyelvet
utána - ha nagyon kell - szerezhetsz még valami "papírt"...
a diplomák döntő többsége amúgy sem ér semmit
kidobott idő...
mindössze formai kellék...
a szó szoros értelmében egy darab „papír”
a kommunikációs izébizé különösen az…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!