Diákhitel, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni suliba Pestre, de már csak költségtérítéses szakok vannak. Arra gondoltam hogy felveszem a hitelt. Mondjuk felvenném elsőnek 1 évre. Ebből kifizetném a tandíjat. Közben havonta jönne árvasági segély 25-30 ezer abból egy részét folyamatosan törleszteném a másikból meg a kellő fontosságú dolgokat fizetném akkor jól jönnék ki? Mondjuk úgy hogy lehet hogy átmennék másik suliba jövőre költségtérítésesre. Akkor megéri felvenni?
2011. júl. 29. 11:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg felvenni, ha olyan szakra mész, amellyel utána nagyobb eséllyel tudsz elhelyezkedni! Ami a lényeg, hogy soha ne a minimálisan megadott értéket törleszd, hanem legalább havi 20-25 ezer Ft-ot. Sokan esnek abba a hibába, hogy csak a minimális 4-6 ezret törlesztik, aztán csodálkoznak, hogy a tartozásuk még növekszik is!
2011. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
de ha annyit törlesztek havi szinten semmi nem marad és még azt se tudom a pesti kolis élet :S ugye kaja bérlet stb.
2011. júl. 29. 11:17
 3/32 A kérdező kommentje:
hát kommunikáció média szakra jelentkeznék most de nem ez a nagy vágyam
2011. júl. 29. 11:22
 4/32 anonim ***** válasza:
Kommunikációra mész, akkor NE vegyél fel diákhitelt! Munkád nem igen lesz vele!(Max ismeretséggel) Meg amúgy is csak akkor kell törlesztened, ha befejezted a sulit. A suli befejezése utáni 4. hónaptól!
2011. júl. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok csak szüleim erőltetik :S Mondtam hogy inkább jövőre költségtérítésesre kéne próbálni jelentkezni
2011. júl. 29. 11:27
 6/32 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet. Hosszú távon jobban jársz, ha most elmész dolgozni egy évet, abból lesz félretéve pénzed, és februárban jelentkezel államilag támogatott képzésre. Bár nem tudom, a munka hogy befolyásolja az árvaságit, az is lehet, hogy valami egy éves szakmát csinálsz.

Az a gond, hogy költségtérítésesen nem jár semmiféle anyagi juttatás. 30 ezer pedig édeskevés, abból Pesten max. éhenhalni lehet.

De ha vársz egy évet, és jelentkezel államilag támogatott képzésre, akkor először is jár alaptámogatás, ami egyszeri nagyobb összeg, jár az árvasági, valamint biztos, hogy magas összegű szoctámot kapnál. Második félévtől pedig ösztöndíjat is, ha jól tanulsz.

Ez azt jelenti, hogy havi 60-70 ezer bevételre számíthatsz úgy, hogy nem vered magad kiadásokba. Ez a 60-70 ezer pont elég arra, hogy meg tudj élni.

Költségtérítésesen rengeteg támogatástól elesel, ráadásul úgy fogod befejezni a sulit, hogy jópár milla hitel van a nyakadban. Évekig fogod nyögni utána.

Hosszú távon sokkal jobban jársz, ha ezt az egy évet áldozod fel és tartalékot halmozol, nem pedig a diploma utáni néhány évet, hogy a teljes fizetésed szinte a törlesztésre menjen el.

2011. júl. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

tanulj nyelvet és menj ki mondjuk az adott nyelvterületre (mondjuk Ausztriába, Németországba)


ne vegyél fel diákhitelt


ne menj költségtérítéses szakra

2011. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Egy éve vagyok munkanélküli ezért most már csak valami suli a megoldás merté rettségivel meg szar okj-s vizsgával kitörölhetem.
2011. júl. 29. 11:33
 9/32 anonim ***** válasza:

ja és dolgozni menj ki


most vagy fiatal


most vagy kellőképpen rugalmas


most vagy fogékony


néhány év alatt kitűnően megtanulsz egy idegen nyelvet


utána - ha nagyon kell - szerezhetsz még valami "papírt"...


a diplomák döntő többsége amúgy sem ér semmit


kidobott idő...


mindössze formai kellék...


a szó szoros értelmében egy darab „papír”


a kommunikációs izébizé különösen az…

2011. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
a külföldi munkához is kell legalább 200-300 ezer ismerőseim szerint, mert ki tudja hogy lesz munka lakhatás na meg visszaút ha gáz van, nekem ennyim nincs.
2011. júl. 29. 11:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!