Diákhitel, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szeretnék menni suliba Pestre, de már csak költségtérítéses szakok vannak. Arra gondoltam hogy felveszem a hitelt. Mondjuk felvenném elsőnek 1 évre. Ebből kifizetném a tandíjat. Közben havonta jönne árvasági segély 25-30 ezer abból egy részét folyamatosan törleszteném a másikból meg a kellő fontosságú dolgokat fizetném akkor jól jönnék ki? Mondjuk úgy hogy lehet hogy átmennék másik suliba jövőre költségtérítésesre. Akkor megéri felvenni?
2011. júl. 29. 11:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

[link]


félrement előbb a cím


ajánlom a fenti könyvet


nem lesz benne matematika:)


bár angolul kétségkívül jól kell tudni hozzá

2011. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

A kommunikációs sulinál egyébként még egy jobb OKJ-s tanfolyammal is többet érsz


Itthon is


Külföldön is


Tanulni pedig így is úgy is célszerű


A gazdasági alapfogalmakkal is célszerű megismerkedni akár közgazdász leszel akár nem


Pl..


Jelenleg hitelt akarsz felvenni


De nem látod át a következményeket


És ez még nem is olyan rossz, mint amikor többszázezer magyar állampolgár CHF-ben adósodott el egy életre…

2011. júl. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

ja és tanulás alatt nem papírgyűjtésre gondolok feltétélenül


az csak formai kellék


a legtöbb "hivatalos" képzés semmit sem ér

2011. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

ő például érettségivel + angol nyelvtudással ide jutott


[link]


ez pl. jobb leosztás, mint az UK


mondjuk rázósabb is…


de


aki mer, az nyer


(vagy nem, de rájuk senki sem emlékszik:))) )

2011. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Na megpróbálom leírni amit eddig összeszedtem és amit gondolok.

Én nekem alapvetően nincsenek nagy ambicióim, nem akarok közgazdász, mérnök, jogász, vagy orvos lenni. Egy egyszerű munkát akarok amit kicsit is szeretek csinálni, és elélek belőle.

Jelenleg 21 vagyok, miután elvégeztem a sulit, elmentem egy okj-s szakra ez keramikus. Alapvetően grafikusra akartam vagy fotós de nem vettek fel, mindegy is. Ezekkel tudom nem lehet pénzt keresni. Fősulira nem mentem mert úgy éreztem csak egy papírt ad főleg az én eszemért kapott papír nem ér semmit. Ám 1 éve nincs munkám, szüleim nem tudnak eltartani tovább, és itt hajdu biharba még szar meló sincs, de hogy őszinte legyek nem is akarok, dolgoztam gyárban és ráment az egészségem elég durván.

Jelenleg 3 választásom van, vagy továbbra is kereske munkát sikertelenül, vagy ki megyek külföldre, vagy tovább tanulok.

A külfölddel az a baj hogy nem szívesen mennék, de még ha megyek is az pénz, amit nem tudok honnan összeszedni.

Viszont tovább tanulni szeretnék, csak nem tudom még mit, engem mondom ez a grafikus meg operatör designer érdekel, lehet nem találnék vele munkát de legalább tudnám hol keressem milyen cégeknél.

Sajnos ilyen sulira már nem tudok jelentkezni, ezért anyukám azt erőlteti hogy vegyek fel diák hitelt, és menjek valamilyen suliba, és aztán max átjelentkezek költségtérítésesre. Ezzel az a baj hogy nem akarom adósságba verni magam.

Max 1 évre vennék fel, amig tanulok 24 éves koromig kapok segélyt, ebből tudnám előtörleszteni a hitelt, és a többi már rajtam múlik hogy hogy élnék meg.

Szeretnék mindenképpen pestre menni suliba mert ott vannak ismerősök nagyobb a nyüzsgés és még is csak több a lehetőség. Így 3-4 év alatt talán tudnék magamnak egy életet ott kialakítani.

Sajnos az a baj hogy nem tudom milyen szak jöhet szóba, a töri szak vagy ez a média izé, a törivel az a baj hogy még annyi értéke sincs mint a médiának, max ha tanárira mennék az meg 5 év. Ezen felül már Pesten csak egy suliba tudnék jelentkezni valami Zsigmond Király főiskolára, nos nem tudom megoszlik a vélemény amit hallotam róla, de ha szerencsém van jövőre átvennének a BFK-ra ahova alapból akartam menni. Közben törlesztem a hitelt úgy hogy újabb félévre már nem kéne felvennem.

Ha van valami diákmunka akkor talán még a bérlet és a kaja is kijönne, és talán még magamra is futna valami.

Sokan nem támogatjátok itt a tovább tanulást max ausztriába és hogy őszinte legyek oda nem akarok menni.

Külföldre úgy tervezem hogy akkor mennék ha végeztem sulival és nem jönne össze semmi, mivel 24 éves koromig kapom ezt a támogatást azt ki kéne használni. És ide húz a szívem azért.

Itthon meg nincs munka ha lenne nem mennék sulira vagy legalább is nem mennék fölöslegesen költségtérítésesre. De itthon már nem tarthatnak el, így a koli jól jönne, és nekem is kéne már a levegőváltozás.


Nem tudom hogy döntsek, jó lenne jövőre jelentkezni csak de nem lóghatok itthon 1 évet megint :S

2011. júl. 29. 13:13
 26/32 anonim ***** válasza:

Vmi értelmesebb dologra nem lehet még jelentkezni?


Pl. vmi gazdasági képzés?


Tudom nem leszel elragadtatva ettől


De hidd el


Nagyon rossz dolog több évig tanulni és utána szembesülni azzal, hogy az egész nem ér semmit


Ha nincsenek fantasztikus kapcsolataid (pl. multimillárdos rokonok…), akkor csak olyat szabad tanulni, amit könnyen APRÓPÉNZRE lehet váltani!

2011. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

grafikus, operatőr designer


ezzel csak akkor foglalkozzál, ha megszállottan akarod


pontosabban


ha még akkor is végig akarod csinálni, ha egy fillért sem fogsz vele keresni...


ha ennyire elszánt vagy akkor érdemes belevágni


akár be is jöhet


de a döntő többségnek nem sikerül


pl.


grafikusként ismerek, olyat aki több országban volt kint ösztöndíjjal, jelenleg köztársasági ösztöndíjat is kap, kiállításai is voltak


munkája, stabil jövedelme azonban nincs


de ő viszonylag gazdag családból származik megengedheti magának 30 évesen ezt a luxust…


de azért így is egyik napról a másikra él…


nulla megtakarítással


pedig ő államilag finanszírozott formában tanult és soha semmiért sem fizetett tandíjat… és még ösztöndíjat is kapott szépen…

2011. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem néztem mert az ilyen gazdasági szakokról egyből kibuknék a 2es matek érettségimmel még fel se vennének.
2011. júl. 29. 13:31
 29/32 anonim ***** válasza:

[link]


ha jól látom, akkor 600 ezer forintot igényelhetsz egy évben (így első blikkre)


[link]


ill. speciális esetben – pl- árva – havi 60 ezret (720 ezer/év)


ez elég jelentős


három év alatt akár kb. 2,1 milliót is felvehetsz, ami a menetközben ketyegő kamatokkal együtt még több lesz (több mint 2,3 millió)


és ez egy VÁLTOZÓ KAMATOZÁSÚ hitel


jelenleg 6% a jegybanki alapkamat


a hitel jelenleg 8% kamat mellett érhető el



[link]


a jegybanki alapkamat azonban most nagyon alacsony


és egy esetleges hitelválság során nagyon keményen elszállhat


2008 végén pl. 11,5% volt a magyar jegybanki alapkamat


A diákhitelek kamata pedig ezzel együtt szállt el


13% fölé


[link]


SZÓVAL


A diákhitellel és az árvasági segéllyel együtt egy ideig garantálva lesz az apanázsod


Felkerülsz Budapestre ahol kétségkívül több a lehetőség


DE


Kiadásaid is lesznek pl.


Tandíj (mennyi is ez???)

Kollégiumi + megélhetési költségek (ezek elég magasak Budapesten)


+ bevállalsz egy elég kemény kamatozású hitelt és egy kemény KAMATKOCKÁZATOT



Ha esetleg a suli elvégzése után nem tudsz a szakmában elhelyezkedni, akkor valószínűleg alkalmi munkákból fogsz tengődni, amiből még megélni is művészet nemhogy hitelt törleszteni


Ergo


Nem tűnik ez egyértelműen jó útnak…

2011. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

[link]


Diákhitel: 11 százalék a kamat 2009-ben


[link]


[link]

2011. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!