Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik Bankot ajánlod? (Tovább...

Melyik Bankot ajánlod? (Tovább is van lent! )

Figyelt kérdés
Melyik bankot ajánlod 100ezer forintos fizetés alatt, melyiket 100ezer felett, melyik 200ezer felett?
2011. ápr. 7. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi infó nem elég. Fontos tudni a korod, helyzeted, bizonyos bankoknál kedvezőbb konstrukciók vannak fiataloknak vagy időseknek, vagy siketeknek. Fontos még, hogy hogy használod a számlát.

Azt érdemes választani, ami az összes tényező alapján a legkedvezőbb.

2011. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Figyelőben szokott lenni rangsor negyedévente, a honlapjukon biztosan fenn van. www.fn.hu
2011. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Axa
2011. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg kevés infó. Nagyon függ a bankszámla használatod módjától. Érdemes több bank kínálatát olyan módon összehasonlítani, hogy megnézed, hogy éves szinten mennyi a számla használatának a költsége mindennel együtt (havi számlavezetési díj, kp felvételek díja, bankkártya éves djja, átutalások díja, stb). Én anno ez alapján váltottam át sürgősen az OTP-től máshová.


3 bankról mondanék pár tapasztalatot:


CIB: Nagyon jó az internet bankjuk! Az online számlacsomag esetén szinte minden szokásos tranzakció + havi 1 kp felvétel ingyenes. Rendszeres megtakarításokhoz a malacpersely számlájuk elég jó. Ezt bármilyen jövedelem esetén tudom ajánlani.


CITI: 150 feletti jövedelemnél ha csak a díjakat nézzük, ezt ajánlanám. Szinte minden ingyenes, még a kp felvételek is. Nem olyan rég ellopták az irataimmal együtt a bankkártyámat, és a kártya tiltásért és pótlásért se kellett fizetnem (az AXA-nál egy 10-est levontak). És szintén nem olyan rég kb 1,5M Ft-ot vettem fel náluk bankfiókban kp-t, ezt is 0 Ft-os díjért! A megtakarításaimat viszont nem tartanám náluk.


AXA: 0 Ft-os száma (számlavezetési díj, átutalások díja, bankkártya éves díja és még jó pár dolog ingyenes), és nincs jövedelemhez kötve, mint a CITI-nél. Nincs kp forgalom náluk, ezért csak más bankok automatáiból tudsz kp-t felvenni, és ez elég drága. Előnyük, hogy a látra szóló kamat elég magas, ezért a számlán lévő használatban lévő pénzedre nem 0,1%-os kamatot kapsz, mint más bankokban (nálam ez pár száz Ft szokott lenni havonta). Nagyobb összeget viszont emiatt a magas látra szóló kamat miatt nem érdemes a számlán tartani, azt jobb máshová befektetni (hacsak nem 5M felett, mert arra ott van a VIP számlájuk). A drága kp felvétel mellett még a lassúságukat emelném ki, mint hátrány.

2011. ápr. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Kiegészítés, az Axa változás volt, Volksbank automatából 50Ft a KP felvét /alkalom. Szerintem ez nem túl drága.
2011. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az 50 Ft-os kp felvételről nem tudtam. De úgy néz ki, hogy egy darabig még nem igen lesz rá szükségem. Február végén lopták el ugyanis az irataimat az AXA-s kártyámmal együtt, telefonon letiltattam és igényeltem új kártyát. Azóta is várom, hogy kiküldjék! Mondjuk annyira nem izgat a dolog, mert használom a CITI bankosat. De ha mondjuk csak AXA-s lettem volna, igen csak problémát okozott volna, hogy nem férek hozzá a számlán levő pénzemhez (bankfiókban se tudtam volna készpénzt felvenni). A számlanyitás is 3 hétig tartott náluk, illetve volt, hogy bankfiókban akartam egy másnap induló rendszeres átutalási megbízást elindítani, de mondták, hogy ez nem fog menni, intézzem telefonon... Ezért mondtam, hogy lassúak.
2011. ápr. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A 3 hetes nyitást elismerem, az az egy, de bármelyik bankfiókban bármikor fel lehet venni Axa bankszámláról
2011. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:

Szia!

Nem mondok bankot, mert nem vagyok pártatlan, bankban dolgozom. Igaza van az előttem szóloknak, meg kell nézni a számlavezetés költségeit, hány ingyenes kp felvét van, neten indított átutalás mennyibe kerül, de szerintem, amit a kutya nem néz és nagyon fontos lenne, mennyibe kerül, ha meg akarod szüntetni a számlát? Szoktam böngészni a konkurenciát, és elképedve olvastam a több ezer forintos számla megszűntetési díjakat. A másik, hogy mindenütt van lehetőség hogy átváltsd a számlacsomagot másfajtára, ha az kedvezőbb lenne. Vannak bankok, akik ezért is pénzt kérnek. Úgyhogy én azt tanácsolom, hogy nyomtass ki hirdetményeket, ülj neki, hogy mire használnád, és ez alapján dönts.

2011. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Citibank
2011. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!