Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megy a hiteletek törlesztése?

Megy a hiteletek törlesztése?

Figyelt kérdés
Katasztrófa, hogy ennyien nem tudják fizetni a hitelüket. És ez nem a családok hibája. Tényleg ennyire gáz a helyzet, vagy csak túloznak? Te hol tartasz? Mennyit vettél fel, mennyi lett, mennyi idő alatt? Tudjátok fizetni?
2011. jan. 4. 20:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na igen, kérdés, hogy most hogy emelkedik a kamat. Ki melyik banknál van egyébként?
2011. jan. 4. 21:43
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekünk még nincs ugyan hitelünk, de hitel miatt nincs még lakásunk: az a lényeg, hogy a párom örökölt egy fél lakást, de a másik felére ráterheltek svájci frank alapú hitelt öt éve. Ma a teljes hitel több, mint a lakás teljes értéke :(

Így persze nem tudjuk átvenni, mert nem akarjuk, hogy terhelt legyen, és persze nem akarunk dupla akkora hitelt átvállalni :(


Mondjuk azt elég korán megtanultam, hogy hitelt semmire nem fogok felvenni, csak ha biztos, hogy egy éven belül ki tudom fizetni... bár ha elúszik ez a lakás, akkor mégis muszáj lesz, vagy marad az albérlet...

bocsi, hogy idepofátlankodtam az én problémámmal, de úgy érzem, ez is ide tartozik.. mert végül is az elszúrt hitel miatt lehet, hogy a párom elesik az örökségétől :(

2011. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, minden vélemény hasznos lehet. Mi is úgy voltunk, hogy hitelt soha. Aztán mennünk kellett. Néhány átvirrasztott éjszaka után úgy döntöttünk, muszáj lesz belevágni a hitelbe, mert inkább hitel, mint albérlet. Egyelőre még azt mondom, jól döntöttünk, de sose lehet tudni. Mi hitelt alig kaptunk, utolsók közt voltunk, akik kaptak ilyen feltételekkel.
2011. jan. 4. 22:25
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Sajnos valóban ritka kivétel vagy, egyre többen nem tudják fizetni a hiteleiket és annál is többen csúsznak a részletekkel. A válság, a munkahelyek tömeges megszűnése, elvesztése párosítva a magas EUR és CHF árfolyammal a lehető legérzékenyebben érinti a devizahiteleseket. Több bank próbál különböző mentőcsomagokat, könnyítéseket bevezetni, de ennek hatékonysága még szinte alig mérhető és sajnos az igazán komoly bajban lévőkön ez nem segít. Itt csak egy kormány szintű, sokkal hatékonyabb, drasztikusabb megoldás, intézkedés hozna változást, mint a "devizahitelesek mentőcsomagja", de egyelőre csak üres ígéretek vannak.


Néhány bank kihasználva a piaci lehetőségeket, azt célozta meg, hogy a jól fizető, pontosan törlesztő adósoknak kedvezőbb hitellehetőségeket kínáljon. Azoknak, akik az elmúlt hónapokban/évben pontosan fizették a hiteleiket, olyan lehetőségeket kínálnak, amivel látványosan csökkenteni lehet a meglévő hiteleik havi részleteit.


Ha érdekel egy ilyen lehetőség, írj privátban, hátha Neked is a következő évekre csökkenteni tudom a törlesztő részleteidet.

2011. jan. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Jaj de jó!!!!!!!!!! Lehet panaszkodni?? Hosszú lesz és tanulságos! Szóval végig jártunk minden bankot sehol nem adtak hitelt... felkerestük valakinek a valakijét hiteltanácsadó ő már alapba úgy tárgyalt, hogy 2 ingatlanra lehet jelzálog./erről nem is volt szó , így mi is kaptunk volna/ 2004 aláírtuk a szerződéseket ERSTE Bank. 8 milliót vettünk fel de mondták 14 millióig hitelképesek vagyunk. Te jó ég! Mi lenne most a 8 mill. 20 évre 65-tel kezdtük most 90000 ft. Aztán a legérdekesebb dolgok : 7 km re lakunk egy megyeszékhelytől

de a tanácsadónk egy 25 km re lévő városba irányított bennünket,aláírás előtt tisztáztuk: Szocpol? Áfa visszaigénylés? Persze minden oké. Aláírtunk. 2006-ban adták át a házat kiderült se szocpol se áfavissza igénylés.Éjszakákat átsírtam. Nem értem a mai napig hogy tehették ezt meg velünk. PSZÁF LEVELEK STB. De annyi lett belőle hogy indíthatok polgári peres eljárást. Ügyvéd azt mondta áááá Bank neeeem... Szültem 2 gyereket munkahelyem megszűnt szeretnék dolgozni ......

2011. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
12:52 es vagyok ! Igen a csúcs az Erstében az volt amikor mondtuk , hogy nem erről volt szó az ügyintéző ezt mondta ez egy : FARAMUCI HELYZET -/ bocs az én családom következő 20 évéről beszélt!!!!!!!?????/
2011. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mi is nagyon nehezen kaptunk hitelt. Fiatal házasok, alig némi megtakarítással, férjem munkanélküli volt. Végül egyetlen banknál volt esélyünk, de vagy 3-szor visszadobták a kérelmet, ezer dolgot kellett rajta javítani, na meg plusz pénzt vagy még egy lakást bevinni jelzálogba. Végül az utolsó napokban megkaptuk. Mindezt úgy csináltuk végig, hogy ismerős volt az ingatlanosunk, és nagyon sokat segített mindenben. A bankos az ő ismerőse volt, így azért rögtön szóltak, ha baj van. Csak ajánlani tudnám őket. De a hitel még mindig itt van a nyakunkban még 25 évig...
2011. jan. 5. 23:02
 18/18 anonim válasza:
Katasztrófa nálunk is. Családi baleset miatt lettek hitelek. Hol ezt fizetem hol azt...erről igazán nem én tehetek, de arról sem hogy a fizetés nagy részét adó formájában kapjuk....7. éve szinte ugyanannyit keresek, de dupla annyit adózok.
2012. máj. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!