Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megy a hiteletek törlesztése?

Megy a hiteletek törlesztése?

Figyelt kérdés
Katasztrófa, hogy ennyien nem tudják fizetni a hitelüket. És ez nem a családok hibája. Tényleg ennyire gáz a helyzet, vagy csak túloznak? Te hol tartasz? Mennyit vettél fel, mennyi lett, mennyi idő alatt? Tudjátok fizetni?
2011. jan. 4. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2008 áprilisában vettem fel havi 27000ft-al most 45000tartok és 1.5 éve munkanélkül. a személyi hiteleimet már rég nem tudom fizetni. Most fejeztem be egy tanfolyamot, hogy addig is csináljak valamit.egy kisvárosban lakunk eljárnék másfelé is dolgozni (25-30 km körzetben) de csak még kisebb falvak vannak körülöttünk.
2011. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Itt most csak siránkozást fogsz hallani.


Téged miért érdekel ez a kérdés? Neked van hiteled? Első mondatodból az tűnik ki, hogy te tudod fizetni. Talán szeretnél besegíteni a többi családnak?

2011. jan. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag mikor felvették a hitelt(válság berobbanása előtt) akkor 150 forint volt 1 svájci frank

ma 220 körül mozog

ki tudod számolni, hogy 50%-os kb az emelkedés

szóval ha te felvettél 40 milliót, hogy építesz magadnak egy házat, akkor 60-at fizetsz vissza+ kamat

azaz olyan 65-70 körül jön ki

2011. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
az a legdurvább, hogy amikor rákérdeztem az ügyintézőtől mi az árfolyamkockázat azt mondta: -Áááá az olyan 1-2 ezer forint ingadozást jelent.
2011. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ma kaptam a bankomtól egy levelet, amiből kb. az jött le, hogy csodaszámba megy, aki tudja fizetni. Nekünk is van hitelünk, nem is egy. A lakáshitel van svájci frankban, de még nincs egy éve, hogy felvettük, már akkor magas volt nagyon, így egyelőre túl nagy ugrás még nem volt benne. Meg mondjuk "csak" 25-30 ezer forintról van szó, árfolyamtól függően. Viszont mellette van 2 db forint alapú hitel, plusz egy életbiztosítás. Ezek mellett nagyon nehéz fizetni. El tudom képzelni azoknak a helyzetét, akiknél a duplájára ugrott a törlesztő. Ja, és nyugodtan lehet panaszkodni, legalább itt jöjjön ki a dolog, ne a családon pattanjon...
2011. jan. 4. 21:10
 6/18 anonim ***** válasza:

Azért jó, hogy vannak emberek akik megértik, hogy másnak mekkora probléma ez. Nem nyavalygás én nem is vagyok elkeseredve midig csak néha jó lenne erről beszélni.

Sokan nyomorognak ezek miatt és nem feltétlen az ő hibájuk. Én is úgy vagyok, hogy mindent kifizetek amit csak tudok és ennivalóra nem is marad de már hozzászoktunk. Ennyi:)))

2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 65-ről indult 2,5 éve. Jelenleg már 120 a havi törlesztőnk. Hát egyelőre még bírjuk fizetni, de már nem sok emelkedést bír ki a fizunk. Nagyon örülök neki, hogy igazi paragépek vagyunk a férjemmel és nem mertünk nagyobb hitelösszegbe belemenni. Akkor vártuk az első babánkat és fogalmunk nem volt arról, hogy mennyibe fog kerülni a kicsi ellátása. Annakidején azzal nyaggattak a bankfiókban, hogy milyen olcsó a hitel és akciós a kamat, miért nem vesszük fel az összeg dupláját, arra is hitelképesek lennénk. Hála Istennek végül nem mentünk bele, most nem tudom, mit csinálnánk.
2011. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Csak azt nem látom, mi lesz ennek a vége. Mert pl. mi is olyan helyzetben vagyunk, hogy nem tudom, mi lesz. Férjem most lett munkanélküli. 3-4 hónap tartalékunk van, de utána... Jöhet a többiek panasza is, tartsunk hitelpanasz napot.:-)
2011. jan. 4. 21:34
 9/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok: nálunk azért lett ekkora az emelkedés, mivel a magasabb árfolyam miatt lényegesen kockázatosabbnak minősítette az ügyletet a bank és megemelte a kamatot is, nem is kicsit. Tehát nem pusztán az árfolyamingadozás terhel nagyon sok adóst (azt vállalták a hitelesek, bár mondjuk a legtöbbjüknek halvány fogalma sem volt, hogy mit írnak alá), hanem a bank egyoldalú szerződés módosításai is.
2011. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi úgymond jókor vettük fel, mert akkor is magas volt már a frank. És szerencsére nem is kaptunk nagyobb összeget, nem voltunk hitelképesek. Akkor baromi rossz volt, de most örülünk neki. Csak nekünk még van mellette forint alapú is, nem is egy.
2011. jan. 4. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!