Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A hitelnek hogy működik a...

A hitelnek hogy működik a törlesztése?

Figyelt kérdés
Fel akarok venni egy A hitelt az Otp nél. Bementem érdeklődni de nem tudtak a törlesztésről ésszerű magyarázotot adni. 60 ezret tudnának adni annyi a keretem.. akkor most ez hogy is működik ? Hogy vonják le a pénzt a kártyámról ? A kamata havi 1000ft azt mondták ami nem nagy összeg... de tudna nekem segiteni valaki hogy akkor most hogy is megy a fizetés... előre is köszönöm ...
2011. márc. 24. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy megjön a fizetésed rögtön kiegyenlíted a tartozást. Automatikusan működik nincs vele semmi gondod. Mondjuk keresel 120 ezret, akkor a bank levon 60+1 ezret, a többi megmarad.
2011. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor itt nem ugy van hogy havonta vesz le bizonyos öszeget ? egy honap mulva az egészet leveszi és kész ennyi volt ? :O
2011. márc. 24. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. De köv hónapban mondjuk akkor már csak -30-ba mész le aztán egyenesbe jöhetsz. Akármeddig lehetsz mínuszban 60 ezer Forintig, csak az minden hónapban 1000 pénzbe kerül.
2011. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igy most már világos.. akkor ez igy egész jónak hangzik... végül is rajtam mulik mennyire figyelek oda..érdemesebb miharabb lenullázni.... köszönöm a segítséget... kár hogy odabent nem tujdák igy elmondani csak szakszavakkal amikből az ember szinte semmit nem ért.. még egyszer köszike...
2011. márc. 24. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag úgy működik, hogy nem csak 0Ft-ig fogyaszthatod a bankszámládat, hanem -60000Ft is lehet az egyenleg. Minél tovább van mínuszban és minél jobban van mínuszban a számlád, annál magasabb lesz a kamat, valószinűleg nem fix 1000Ft (nekem nem fix volt pár éve).
2011. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát azt sejtem hogy nem marad mindig 1000ft a kamat... odabent azt mondták ez a kamat aaz első 12 honapra érvényes.. utána biztos emelkedik..nem akarok én mindig minuszba lenni... minnél hamarabb 0 ára hozni és le is mondani... mert akkor sosem lesz vége... :) tényleg és ha 0 ára felviszem magam akkor is kell fizetni kamatot ? vagy amig nem vagyok ujra minuszba addig nem történik semmi ?
2011. márc. 25. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta van A-hitel keretem. Tulajdonképpen nagyon rég nem használom, max 1-2000Ft-ig megyek mínuszba, az is legfeljebb hó végén. Így pár Ft kamatot szoktak számolni. Az 1000Ft szerintem nem kamat, hanem rendelkezésre-állási díj.
2011. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!