Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen esetben nem fizeti...

Milyen esetben nem fizeti vissza a fundamenta a számlanyitási díjat?

Figyelt kérdés
Következő hónapban felmondom a lakáselőtakarékossági szerződésemet.Július óta fizetem.Egy ideig próbáltam náluk dolgozni,de nem volt hozzá "gyomrom".A szerződésben nem találtam erre vonatkozó hasznos infót,a "kollégák" meg össze-vissza beszéltek.Arra hajlottak,amerre a szél fújt.
2011. jan. 1. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A számlanyitási díjat nem fizetik vissza. Hol hallottál olyat, hogy azt visszakapod?

Szerződés megszüntetése esetén csak a havidíjak 100%-a jár vissza.

2011. jan. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen megkérdeztem,hogy visszakapom-e minden befizetett pénzemet.Erre megnyugtató igennel válaszoltak.Amíg náluk próbáltam szerencsét meg utána is,végig éreztem valami turpisságot a számlanyitási díj körül.Azt mondták,hogy ezt azért kell befizetni,mert ennek árán könyvelik le az állami támogatást a számlámra.Nekem elég irreálisnak tűnik ez az összeg.Valamint nincsen náluk jutalék visszaírás,szóval szerintem a számlanyitási díjon osztoznak a kedves bankárok.Vagy,ha tényleg ennyibe kerül a lekönyvelése,miért nem vonják kétszer le,ha vissza kell könyvelni,amiért én mégsem igénylem??D
2011. jan. 2. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:

A számlanyitási díj adminisztrációs költség, ami valóban tartalmazza a jutalékot is, amit az ezzel foglalkozó tanácsadó cégek megkapnak a Fundamentától.

Nincs szerintem ebben semmi turpisság, átverés sem és azért nincs jutalék visszaírás sem, mert gyakorlatilag a számlanyitási díj fedezi a jutalék költségét.


Ha pl összehasonlítod egy életbiztosítással kombinált befektetéssel, ahol a szerződés idő előtti megszüntetésével gyakorlatilag 2 évig szinte semmit nem fizetnek vissza, de utána is az első években a pénz jó része elúszik, az tényleg nagyon durva lehúzás. Ott pl szinte az első éves befizetés teljes egésze elmegy a különböző jutalékokra...

2011. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm.De az még most sem világos,hogy így,ahogy Te mondtad,ők miért nem tették.Másrészt,mennyit kell fizetni egy ilyen életbiztosításért havonta?Harmadrészt,pedig szívesen összehasonlítanám egy ügyfél és egy bankár véleményét.Valamiért nem egyezne?Hát nem is az ügyfél tájékoztatja a bankárt.Ezt azért feszegetem,mert valahogy sokkal inkább megéri a bankárnak,mint az ügyfélnek.
2011. jan. 2. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ügyfél és "bankár" is vagyok egyben, igaz, a becsületes, igazmondó fajtából:).

Életbiztosításra havi 5-10.000Ft-tól akár a csillagos égig is befizethetsz. Pár napja pl láttam egy olyan szerződést, aminek az éves díja 2 mill Ft volt. A "tanácsadó", aki az egyik legismertebb bróker ügynöke, azt hazudta a szerződőnek, hogy csak 2 évig kell a díjakat fizetni, utána kiveheti a teljes pénzt hozamokkal együtt.A szerződő a 3. év végén szerződés megszüntetés esetén még másfél millát sem kapott volna vissza. Szerinted?...


Az, hogy ki hogyan kommunikál, milyen módon (becsületesen vagy félretájékoztatva, hazudva) próbál ügyfeleket szerezni, szerződéseket kötni az sajnos egyénfüggő. Nem tudhatom, téged miért tájékoztattak félre, de tény, a szerződéses összeg 1%-a a szerződéskötési díj, amit anno előre befizettél és ez semmilyen körülmény esetén nem jár vissza sehol, senkinek.

Ezt megtalálhatod az üzletszabályzatban. Ugyanez vonatkozik pl az OTP Lakástakarékpénztár megtakarítására is.

2011. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én novemberben kötöttem lakáselőtakarékossági szerződést, csak én nem a Fundamentánál, hanem az OTP-nél. A neten tájékozódva nekem nyilvánvaló volt(mindkét céggel kapcsolatban), hogy a belépési díjat semmiképpen nem adják vissza. Nem is értem, miért hitették el ezt veled? A tanulság az, hogy neked kell utána járnod, nem hinni embernek, csak a szerződés szövegének.

(Egyébként nekem nem is kellett ezt fizetnem, mert éppen akció volt, ezért 0 Ft volt)

2011. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!