Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteleket vettem fel több...

Hiteleket vettem fel több banktól és most képtelen vagyok fizetni. Lakcímemen nem lakom tehát semmilyen levelet nem kapok meg. Ez börtönt vonhat maga után ha nem találnak? Ha bíróságra vinnék a tartozást de nem vagyok jelen akkor mi történik?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 06:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A tértivevényes levelet nem veszed át kétszer, a második kísérlet hivatalosan kézbesítettnek minősül.

Ez a bujkálás nem old meg semmit.

Nem kell ahhoz jelen se lenned, hogy végrehajtási eljárásban erendeljék a behajtást.


jobb lenne, ha megpróbálnál inkább a bankokkal egyezségre jutni, és valamilyen hossszú lejáratú adósságrendező, kiváltó hitelt csináltatni.

2009. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
börtönt biztos nem von maga után, bár azt tudni kellene mekkora összegre rúg a tartozás. ilyenkor kiadják követelés behajtó cégeknek, akik valami úton módon megpróbálják megfizettetni veled, ha mutatsz hajlandóságot a rendezésre, részletben is törleszthetsz. ha biróságra kerül a sor, ott fizetési meghagyást állítanak ki, ott sem kell lenned, de valahogy be fogják rajtad hajtani, munkabéredből, ingóságból, ingatlanból.
2009. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

És ha a külső behajtó cég sem talál, akkor feljelentést tesz.

Szerintem is az a legjobb, ha felveszed a kapcsolatot a bankkal, hiszen az ő érdekük is hogy végig fusson egy hitel, hátha van lehetőség meghosszabítani.

2009. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést biztos nem tesz :) Itt egyelőre még nem áll fenn csalás gyanúja, színtiszta polgárjogi eset az amit a kérdező leírt.

Persze ha azzal a szándékkal vette fel a pénzt, hogy nem fizeti és ezt bizonyítani is tudják, akkor már gond lehet belőle.

2009. jan. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ahol én dolgozom, ott feljelent.
2009. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Persze nem azzal kezd, megpróbálják felvenni a kapcsolatot, kérdezősködnek szomszédnál, munkáltatónál, stb. És ha nincs semmi eredmény, akkor jön a feljelentés. (az előző)
2009. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Kedves Hitelfelvevő! Hidd el ebben az országban nem TE vagy az egyedüli , akinek sok hitele van és nem tudja fizetni. Én azt tanácsolom Neked vedd fel sürgősen a kapcsolatot a hitelintézetekkel, próbálj megegyezni velük/ futamidő növelés, törlesztés átütemezése /, a bankok is szeretnék a pénzüket visszakapni.Nem rögtön jön a végrehajtó! annak sora és ideje van. Amennyiben úgy állsz a dolgokhoz, hogy legalább a fizetési szándékod látják, biztosan találnak megoldást.

Üdv, és ne add fel!

2009. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adósságrendező hitel pont erre való.

egy tartozássá gyúrják össze az összes hitelt, és sokkal hosszabb futamidőre , összesen kevesebb havi részlettel lehet törleszteni.

persze ingatlanfedezet szükséges hozzá

2009. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha a bíróság megítéli, hogy behajtsák rajtad a tartozást, felkutatják, az összes neveden lévő vagyont, ingó és ingatlant és elárverezik. Ha épp most nincs a neveden semmi, akkor majd pár év múlva ha lesz. nem érdemes bujkálni, vagy akkor egy életen át nem lehet saját tulajdonú autód, házad, kft-d stb.
2009. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos a bankok a behajthatatlan tartozásaidat el fogják adni magáncégeknek, azok továbbadják és a végén a veled szembeni követelések olyanok tulajdonába kerülnek, akiknek kénytelen leszel kamatostul fizetni, ha életben akarsz maradni... Ráadásul ezek az emberek a világ végén is megtalálnak. Ha nem akarsz/tudsz fizetni, valahol egy távoli országban kezdj új életet, új személyazonossággal.
2009. jan. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!