Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A férjemnek volt egy személyi...

A férjemnek volt egy személyi kölcsöne (még jóval a házasságunk előtt), amit nem fizetett, bíróságra adták az ügyet, a bíróság máj.15-én küldött fizetési meghagyást, azóta viszont nem történt semmi. Mennyi idő után jelenik meg a végrehajtó?

Figyelt kérdés

És milyen sorrendben foglalnak? A lakás az én nevemen van (házasságkötésünk előtt 1 évvel vásároltam), van egy autónk, ami a párom nevén van. Vagy a fizetését fogják tiltani?

Próbáljuk megoldani a helyzetet (én csak tegnapelőtt szereztem róla tudomást), csak érdekelne, hogy mire lehet számítani, ha hamarabb indítják meg a végrehajtást, mint ahogy ki tudjuk fizetni az összeget. A végrehajtó küld előtte valami értesítést vagy valamit, hogy tudjuk előre, mi fog történni, vagy csak úgy megjelenik? Félek, nem tudom, mi vár ránk, itthon vagyok a 4 hónapos kisfiammal. Aki esetleg ilyen területen dolgozik, vagy van tapasztalata, segítsen, mit tegyek ebben a helyzetben? Köszönöm előre is!


2009. júl. 28. 08:30
 1/8 anonim válasza:
Kimegy a végrehajtó és megbeszéli veletek,hogy hogyan tudnátok visszafizetni.Nem mumusok.Elmondod hogyan tudnád visszafizetni és meg lehet vele egyezni.nem foglalnak csak ugy.
2009. júl. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fel is keresheted a végrehajtó irodáját és ott megbeszélhettek mindent.
2009. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És azt honnan lehet megtudni, hogy kinél van az ügy? Végrehajtó személy még nem lett kijelölve (legalábbis én nem tudok róla). Az Intrum Justitia adta át a bíróságnak. Akkor őket kell keresni, velük lehet egyezkedni?
2009. júl. 28. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy ebben az ügyben semmiféle levelezés nem folyt veletek???... 8-o


Banktól nem jött felszólítás?...

Bíróságtól nem érkezett értesítés a tárgyalásról ill. a határozatról?...

A fizetési meghagyás nem érkezett meg levélben?...


Mindegyiken kell lennie ügyintézőnek, kapcsolati telefonszámnak!!!


Nem lehetne a fizetési meghagyással küldött csekket befizetni és máris okafogyott lenne a végrehajtás???...


Minél tovább vártok, annál nagyobb lesz a költség és annál nagyobb lesz a baj (lefoglalják a autótokat és elárverezik egy röhejes összegért)...


Én a helyedben nem várnám meg a végrehajtót!

2009. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, jött róla felszólítás korábban is, csak nem a mi címünkre, hanem a férjem szüleihez (amikor felvette a hitelt, oda volt bejelentve). Előttem pedig letagadta az egészet, azt mondta, fizeti havonta. Erről a bírósági levélről is csak véletlen szereztem tudomást, és kétégbe estem. Én sem szeretném megvárni a végrehajtót, csak nem tudom, merre kell indulni. Az én környezetemben nincs senki, aki hasonlón keresztülesett volna. Nem szeretném halogatni a dolgot, csak azt szeretném tudni, mi történik, ha nem vagyok elég gyors.
2009. júl. 28. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én voltam pont ugyanilyen helyzetben mint te..Nálunk is az volt,hogy a párom minid gazt mondta a kérdésemre,hogy nyugiba legyek fizeti a személyi kölcsönt,de a végén én is az Intrum Justitia leveléből tudtam meg az igazat...Nem estünk kétségbe.Írtam nekik levelet,amiben leírtam,hogy jelenleg milyen anyagi körülmények között,és szándékunkba áll kifizetni az elmaradt összeget,de kértem részletfizetési lehetőséget.Nagyon segítőkészek voltak,és természetesen megadták a részletfizetést.onnantól kezdve rendesen ki lett fizetve,és azóta le is zárták az ügyet.Szerintem te is írj egy kérelmet a férjed nevében,és írd le,hogy a gyermek is született..Biztos megkapjátok a részlet fizetési lehetőséget,de mindenképpen fizessetek onnantól,mert ha akkor sem fizetitek,akkor már nem adnak még egy esélyt...
2009. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A részletfizetés lehetőségéről - azaz az adóssal történő egyezségről - már a fizetési meghagyás jogerőssé válásakor lekéstek. Eddig megtehették volna, most már ennyire nem egyszerű az ügy. Azonban félni nem kell.


A jogerős fizetési meghagyás alapján a jogosult (az adott bank) el fogja indítani a végrehajtási eljárást. Ezt tulajdonképpen bármikor megteheti, nem kötelessége megtenni, viszont erősen érdeke megtenni.

Alapjaiban véve a bankkal már valószínűleg nem fognak tudni megegyezni, hiszen már egyszer "átverték" őket, így miért adnának több haladékot, igaz nem mondom, hogy ne próbálják meg, ezzel költségeiket csökkenthetik. (A végrehajtás költségei nem terhelik az eljárást.)


Azonban ha a jogosult (itt már ugye kérdés, hogy az Intrum megvette-e a követelést, vagy csak közvetítő volt az adósságrendezésben, azaz ki a jogosult a fizetési meghagyáson) nem hajlandó együttműködni a részletfizetésben, akkor a végrehajtási eljárás elindul. Ennek okán a legszerencsésebb eset az, ha a férje dolgozik, ekkor a végrehajtó jövedelemletiltás útján fog érvényt szerezni a követelésnek. Azaz letiltja a férje jövedelmének 33%-át. Ez nem nagy összegű személyi kölcsön esetén (mondjuk kb. 1 millió forint) még akár járható út is, pár év alatt tud térülni a követelés. Emellett természetesen bármikor tehetnek "köztes" befizetést, ha van miből.

Azonban ha a férje jövedelmének letiltott része és a követelés összege között aránytalanság áll fenn (pl. minimálbérből letiltás és 3 milliós személyi kölcsön), akkor a végrehajtó további kényszerintézkedést is foganatosíthat.

Amire számítani lehet:

1. A jövedelemből való letiltás

2. Az ingatlan megterhelése végrehajtási joggal

3. Gépjármű, társas vállalkozási tulajdon, értékpapír végrehajtása

4. Kis értékű ingóságok foglalása és végrehajtása

5. Ingatlan kényszerértékesítése.


A fenti sorrend kb. kronologikus, tehát jellemzően ezen a sémán mennek a végrehajtók. Ebből kb. az első kettő következik be az esetek nagy részében. (Az, hogy az ingatlant megterhelik végrehajtási joggal, még nem azt jelenti, hogy el is fogják adni! Ez csak BIZTOSÍTÉK a végrehajtónak, hogy ha "minden kötél szakad", akkor legyen mihez nyúlni.)


Az, hogy a végrehajtó a végrehajtás foganatosítása előtt tesz-e értesítést, szintén a jogosulton múlik. A végrehajtási lap bírósághoz történő benyújtásakor kell nyilatkozni arról, hogy a kötelezettet értesítse a végrehajtó a végrehajtás foganatosítását megelőzően (csak halkan megjegyzendő, erre általában NEM a válasz). Tehát a végrehajtás alá vont jogosult általában a végrehajtó látogatásával szerez tudomást a végrehajtásról, DE EKKOR MÉG A VÉGREHAJTÓ nem foganatosít kényszerintézkedést, hanem feltárja a lehetőségeket, érdeklődik a munkahelyről, a család jövedelmi helyzetéről, felméri a lehetőségeket és ezt követően dönt a foganatosítás mikéntjéről.


Tehát félni nem kell, azonban cselekedni szükséges. Próbálják minél előtt rendezni a fennálló tartozást!

2009. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Úgy néz ki, meg tudjuk oldani, mielőtt kijönne a végrehajtó, jövő hétig biztosan nem indítják el.
2009. júl. 29. 07:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!