Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartozást hogyan tudnék...

Tartozást hogyan tudnék behajtatni úgy hogy ne kelljen bíróságra mennem?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kb. másfél éve tartozik 50 ezer forinttal.Már nem tartjuk a kapcsolatot, azt ígérte vissza fizeti.Bírósághoz nem akarok fordulni, mert én sem állok jól anyagilag, ezért is szeretném visszakapni a pénzt.Hogyan tudnám ezt megtenni, vagy csak jelezni felé valami hivatalos irattal, hogy kicsit megsürgessem az ügyet?
2009. szept. 12. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Küldj neki ügyvédi fizetési felszólítást.
2009. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha bíróságra mész,és megnyered a pert,akkor nemcsak a pénzedet kell visszafizetnie,hanem a bírósági perköltséget is,hisz legtöbb esetben a vesztes fél fizeti vissza...Csak ezt előre rögzíteni kell az ügyvéddel..
2009. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Viszont megegyezés csak szóban történt, szóval bizonyítani nem tudom, hogy valóban tartozik, akkor ezt most hogy? Ügyvéd mennyit kér a felszólításért, vagy tanácsadásért?Várom a további válaszokat is :)
2009. szept. 12. 22:16
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami, nem tudom van-e munkahelye, de azt hiszem nincs, vagy legalább is nem bejelentett.
2009. szept. 12. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
4db kb 200cm-es emberkével lehetne behajtani.
2009. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:) jaaj..ez eszembe jutott, de nem vagyok én olyan :)
2009. szept. 12. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs a jogos követelésedről írásos elismervény, akkor felejtsd el a dolgot.

Sajnos én is ebben a cipőben járok, semmit nem tudsz csinálni.

Esetleg felveszed vele a kapcsolatot, és aláirtsz vele egy papírt, hogy tartozik neked.

Ezt később polgári peres eljárásban érvényesítheted.

2009. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ezt jó ötletnek tartom!Tudnál nekem tippeket adni, hogy mit kell beleírni ebbe, vagy valami sablont, vagy oldalt, ahol ez le van írva?

Nem szeretném, ha a családom tudomást szerezne erről a dologról, mert akkor, bele se merek gondolni mi lenne...:S

2009. szept. 12. 22:29
 9/11 anonim ***** válasza:
esetleg vedd fel diktafonnal, telefonnal, vmivel amikor arról beszéltek. ha nem tagadja, akkor..
2009. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22.25-ös vagyok. Holnap írok.
2009. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!