Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Banki adósságot is megörökli...

A Banki adósságot is megöröklik a gyermekeid?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 13:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Na, ez jó. Mert te aztán tisztában vagy vele, mert bementél egy bankba, ahol egy ügyintéző ezt mondta neked.

Ember, ha ez így lenne, akkor gyakorlatilag nem lehetne tartozást örökölni. Amikor neked van egy bármilyen hiteled, vagy szerződésed, amit felmondtak, akkor az is egy szimpla tartozás lesz, amit követelnek rajtad, egy összegben. Behajtócéghez kerülhet, végrehajtóhoz kerülhet, eladhatják másnak a követelést.

Tökmindegy, hogy mobiltelefonszámla-nemfizetésből, személyi hitelből, vagy jelzálogkölcsönből keletkezett eredetileg. Két dolog biztos: van egy hitelező, aki jogosult tőled követelni, illetve ha elfogadod az örökséget, akkor az adósnak van jogutódja, akin be lehet hajtani.

2010. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
„Ha megörökölsz egy tartozást, azt bármely vagyontárgyadból behajthatják, nem muszáj az örökségből. Letilthatják a fizetésedből, árverezhetik a házadat amiben laksz, és a többi, mint bármely más tartozásnál. Az egyetlen különbség, hogy itt a követelt összeg nem lehet nagyobb, mint amit megörököltél.” „Első vagyok és nem írtam hülyeséget! Bementem az OTP-be kizárólag kíváncsiságból ugyanis anyám nagyobb összegű hitelt vett fel jelzálogra. Megérdeklődtem, hogy tragédia esetén öröklöm-e a hitelt. A válasz: NEM! Csakis az elhalálozott tulajdonában maradt ingó és ingatlan után merülhet fel követelés.” Mindketten ugyanazt írtátok, csak más szavakkal…
2010. nov. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Első írónak.

Én írtam,hogy apósom tartozását örököltük a vagyon örökség erejéig.Nem akartam reklámot írni,de pontosan az OTP volt az a bank amely követelte a banki tartozást az elhunyt apósom után..Szóval akármit mondtak neked az OTP-nél kamuztak,mert örökölhető a banki tartozás..

(csak megjegyzem apósomnak nem volt semmi ingatlanja,csak a pénz amiből le is vette az OTP a tartozását.)

2010. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Minden tartozás örökölhető DE le lehet róla mondani, ami azt jelenti, hogy egyúttal a pozitív örökséget is elveszti az örökös.

Tegyük fel van egy 3 milliós banki hitel, 1 millió lakáshitel, meg egy ingatlan, aminek a becsértéke 5 millió. 3+1=4 < 5 , tehát a bank ráterheli az ingatlanra a 4 millió hitelt, hiszen az ingatlan becsült értéke 5 millió. Az örökös meg eldönti, amikor a hagyatéki tárgyaláson ismertetik vele ezeket a tényeket, hogy lemond e az örökségről, vagy ér neki a házból megmaradó 1 millió forint annyit, hogy megtartsa.

2010. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt a helyzet magaslatán az OTP-s ügyintéző, aki arról tájékoztatott valakit, hogy csak az örökhagyó ingó és ingatlan vagyonából lehet a tartozást levonni.


Két eset lehetséges.


Amikor az örökhagyó adósságot és vagyont is hátrahagy, az örökösnek lehetősége van választani:


1. Ha úgy dönt, hogy nem kívánja magára vállani a hitelt, akkor lemondhat a teljes örökségről és így nem terheli őt a hitel akkor sem, ha az esetleg több, mint maga az örökölt vagyon. Gyakorlatilag ez a jog jelenti azt, hogy csak az örökség mértékéig lehet hitelt örökölni.


2. Ha szeretné a vagyont, mert az esetleg több, mint a hitel, vagy érzelmi okokból ragaszkodik pl az ingatlanoz, akkor sajnos az összes hitelt is ki kell fizetni a vagyon értékétől függetlenül. Ebben az esetben, ha mégsem fizet az örökös, a bank ugyanúgy jár el vele, mint bármilyen más rosszul fizető adóssal, tehát bármelyik vagyontárgya, jövedelme lehet a behajtás része.


egy hiteltanácsadó

2010. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Sajnos nekünk is szembesülnünk kellett a fenti helyzettel, nagybátyám halála után.

Az édesanyám és a nagymamám közjegyzőhöz fordult, hogy hagyatéki okiratban rögzítésre kerüljön a 2db jelzáloghitel, amiben a nagymamám mint ingatlan tulajdonos/adóstárs neve szerepel.Ezt továbbra is fizetjük.

Én csak annyit kérdeznénk, hogy jogilag megalapozott lehet-e egy utolagos banki követelés úgy, hogy a közjegyzői okiratban a pénzintézet neve nem volt feltüntetve(mivel az örökösök nem is tudtak róla).


egy jogi portálon ezt találtam(hitelesnek tűnik).


"Sajnos erre az a rövid válasz, hogy igen, lehet adósságot örökölni, de azért nem kell rögtön többmilliós jelzáloghitel-törlesztésre gondolni. A magyar jogrend szerint ugyanis az örökséget az örökösnek jogában áll visszautasítani, ha kiskorúról van szó, akkor ez a gyám feladata. Fontos tudni, hogy nem lehet csak az adósságot visszautasítani, vagy teljesen le kell mondani a vagyonról, vagy a hagyaték egésze az örökösre száll, beleértve az aktíváit (ingatlan, készpénz, számlakövetelés) és a passzíváit is (adósság, tartozás, hiteltörlesztés). Az örökösnek, amennyiben nem él azzal a jogával, hogy elutasítja a hagyatékot, az elfogadás után számba kell vennie, hogy milyen vagyont örökölt és mekkora tartozást kell kiegyenlítenie. Nagyobb vagyon, esetleg ismeretlen összegű tartozás esetén ezt érdemes még az elutasítás/elfogadás előtt megtenni. Ha visszautasítja az örökséget, úgy a következő örökösre száll tovább, aki eldöntheti, hogy elfogadja-e. Ha senki nem vállalja, úgy az állam örököl."

2015. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!