Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csökken a megtakarításom...

Miért csökken a megtakarításom, hogyha tőkegarantált értékpapírt vettem?

Figyelt kérdés

OTP-s vagyok, eddig persely funkcióval gyűjtögettem a pénzem, ezzel az összeggel szerettem volna valamit kezdeni. Fél-egy éven belül valószínűleg szükségem lesz a pénzre, ezért hosszú távú lekötés nem volt opció. Amit ajánlottak, annál a fő kérdésem az volt, hogy kevesebb ugye nem lesz a pénzem. Tőkegarantált, szóval nem.

Ahogy átrakták egyből azt mutatta, hogy -600 ft. Úgy voltam, hogy hátha reggelre javul, erre már -3000-nél jár 😡 Mit jelent, hogy tőkegarantált, hogyha már az alaptőke alatt van a megtakarításom?


ma 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

pontos kondíciókat nem ismerem, de vannak olyan tőkevédett alapok, amik csak lejáratig tartva tőkevédettek. Azaz azt mutatja, ha most kivennéd ennyit kapnál, de lejáratkor legrosszabb esetben is visszakapod, amit betettél.


Legközelebbre csinálj kincstári számlát (ingyenes) és ismerkedj meg a diszkont kincstárjegyekkel, az jó ilyen távra.

ma 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
63%

"tőkegarantált értékpapírt vettem"

Van neve ennek az értékpapírnak? (Nyilván van és a megalapozott válaszhoz nem ártana tudni. :-) )

ma 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Optima Tőkegarantált
ma 09:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Tokegarantalt csak annyit jelent h helyetted megvették az allampapir egy bizonyos szazalekba, a tobbit meg az otpsek eljatszak
ma 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

#3 - Voilá.


[link]

"Az alap ráadásul tőkegaranciát biztosít 90 napos tartási időt követően!"


Egyébként 4-es jól mondja, jobban jártál volna, ha magadnak veszel mondjuk diszkontkicstárjegyet.

ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:

[link]

" Az alap ráadásul tőkegaranciát biztosít 90 napos tartási időt követően!" Vagyis, ha 90 nap után adod el, visszakapod legalább azt az összeget, amennyiért vetted. Levonva a díjakat és jutalékokat. De ez nem fog látszani a napi árfolyamban.


"Az alapkezelő elsősorban rövidebb lejáratú magyar államkötvényekben, vállalati kötvényekben és jelzáloglevelekben forgatja az alap vagyonát."

Ezek árfolyama változhat. Pl. a vállalati kötvényeket a kibocsájtás után a BÉT-en kereskedik, ahol a kereslet kínálattól függően változik az az utolsó kötés árfolyama. Itt látható egy napról-napra változó egy befektetési jegyre jutó érték:

[link]

ma 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
EZ azt jelenti, hogy nem neked való a befektetősdi.
ma 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez az a tipikus szitu amikor utólag gondolkozunk.. Első szabály hogy olyan pénz ami a közeljövőben kell nem kötünk le
ma 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:
0%

"Első szabály hogy olyan pénz ami a közeljövőben kell nem kötünk le"

Nincs ilyen szabály.

Egyrészt a befektetési jegy vásárlása nem jelenti a pénz lekötését. Az bármikor eladható, pénzre váltható.

Másrészt az, hogy érdemes-e, több dolgon múlik:

- mennyi a várható időtartam, akkor is, ha nem tudjuk pontosan.

- a valószínűsíthető hozam túllépi-e a költségeket

- a vétel és visszaváltás egyszerű. Nem igényel komoly időráfordítást. A ráfordított idő kellően meg van fizetve a várható hozammal.

- biztonságosabb-e a pénzt értékpapírszámlán és befektetési jegyben tartani, mint egy kártyához kapcsolódó folyószámlán.

ma 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Hàt én szabályként alkalmazom. Hallottam màr olyan történetet hogy lakást akart venni addig betette az àrát hogy forogjon egy kicsit aztán olyan jól ment hogy bem hogy lakás nem lett belőle még le is nullázta
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!