Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 1-et egy összegben...

Diákhitel 1-et egy összegben vagy havi részletekben érdemes igényelni?

Figyelt kérdés

Nekem végül is mindegy, hogy egyszerre küldik-e az egészet vagy nem.

Engem az érdekelne, hogyha részletekben kérem, akkor kamatozni is csak akkor fog, ha az adott összeg beérkezett? Tehát kicsivel jobban járok, ha inkább részletekben kérem?


ma 07:02
 1/2 A kérdező kommentje:

A másik:

Tegyük fel, hogy bejelentkezek aktív félévre. Igényelem egy összegben a pénzt és át is utalják nekem. Viszont ezután passzív félévre váltok. Ilyenkor mi történik? Vissza kell fizetni azonnal, vagy nem törődnek a passzív félévvel utólag már?

ma 07:11
 2/2 anonim ***** válasza:

1) Úgy igényeld ahogy szükséged van rá. Nyilván a kamat onnantól ketyeg miután folyósították, így ha arra mész hogy minél kevesebbet kamatozzon, havonta kérd


2) Mire utalnak már nem tudsz passzívra menni, csak olyan alapos indokkal, ami miatt több hétig nem tudsz jelen lenni például hosszú kórházi kezelés, letartóztatás. Max nem jársz be és ugrik a félév, vele a tandíj.

ma 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!