Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne R. bankról...

Érdemes lenne R. bankról otp-re váltani? (hitelkiváltás, részletek lent. )

Figyelt kérdés
2007-ben vettük fel a lakáshitelünket a Raiffeisen banktól 4 000 000 Ft-ot.A ház értéke nem fedezte a hitel összegét,ezért a szüleim háza lett a fedezet.A házat azóta teljesen felújítottuk,így remélhetőleg le lehetne vetetni a jelzálogot a szüleim házáról.Jelenleg a svájci franknak köszönhetően a hitelünk 5 537 000 Ft-ra rúgott.Még 17 év van hátra,havi törlesztőrészletünk 36 ooo Ft. Elgondolkoztunk,hogy talán jobban járnánk,ha átmennénk az otp-hez,most akciós náluk a hitelkiváltás,állnák a költségeket is.A jelzálog autómatikusan leszállna a szülői házról,aminek díja a r.banknál,ha levetetnénk több,mint 100000 Ft lenne. Az otp internetes oldalán,kalkulátor szerint 15 évre,havi negyven-párezer ft lenne a törlesztő.Inkább fizetnék pár ezer forinttal többet,de hamarabb lezárulna. Lehetséges lenne,jól gondolkodom?Hogy tudnék megindulni?Mennyi idő mire teljesen elintéződik az ügy?
2015. júl. 11. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem mennék az OTP-hez! Nem csak nekem, de az ismerőseimnek is rossz tapasztalatuk van velük.
2015. júl. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az OTP-t én sem tudom ajánlani. Nagyon furán bírálják el a hiteleket, még az ügyintéző sem értette a dolgot legutóbb, amikor egy kis összegű személyi kölcsönt próbáltunk meg felvenni.


Egyébként ezek az akciós dolgok csak arra lettek kitalálva, hogy becsaljanak a bankba. Szinte soha nem vehetőek igénybe, viszont általában megpróbálnak valami jóval kedvezőtlenebb dologra rábeszélni.

2015. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha nem otp,akkor melyik bankot ajánlanátok?Semmiképp nem szeretnék a r.-nél maradni..
2015. júl. 12. 12:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok javasolni, hogy körbe kell őket járni és azt kell választani, ahol a lehető legjobb konstrukciót ajánlják.


Az összes bank hasonlóan szar. Az egész család az OTP-nél van és pénteken történt az, amit írtam a 2-es hsz-ben. Korábban voltunk az UniCreditnél is, ők meg lehúztak a devizahitellel (még másfél millió lett volna hátra, de az elszámoltatás után még mi kaptunk vissza 670 ezret, szóval nem kicsit).


és ne csak interneten tájékozódj, mert az csak a beetetés. Úgysem kapsz olyan feltételekkel hitelt, mert mindig van valami kifogás.

2015. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Körül kell nézni, hol mit ajánlanak, mindenhol van akció. Az OTP szerintem jó bank, semmivel sem jobb nála a többi, sőt inkább rosszabbak, de általában nem a legolcsóbb.
2015. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!