Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tud kezdeni a párom, ha...

Mit tud kezdeni a párom, ha kiderült, hogy egy 10 milliós hitelt nem kezdett el visszafizetni, s felmondták a szerződést?

Figyelt kérdés
Azt mondja, nem kapott semmilyen értesítést erről. Elvileg ha a felét októberig kifizeti, elfelejtődik az ügy. Sajnos se én (én már amúgy is többször kisegítettem) se a családja nem tudja ebben segíteni. Rengeteg pénzt akar vissza a bank. Mi lenne most az optimális megoldás?

ma 09:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
K A M U
ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a szülők a kezesek. Miért gondolod, hogy kamu? Ja, mert előbb jött volna az értesítés. Lehet az jött, csak a gyerek hallgatott róla, most meg a szülők, mint kezesek lettek értesítve.
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
20. A szüleit abban az esetben értesítették volna, ha ők a kezesek vagy az ő ingatlanjukra raktak volna a hitel miatt jelzálogot. Különben miért lenne a bankban ebben az ügyben bármilyen kapcsolata a szülőkkel?
ma 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ahogy látható a kérdező nem teljesen tájékozott sem a konkrét ügyben, sem általánosságban. Nem tudjuk pontosan mi a helyzet, mit írt a bank. Lehet azt követeli, hogy a kezesek máris fizessenek.
ma 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

24

Esetleg viszik a szülői házat vagy lakást, mint fedezet - ha esetleg az volt. Jó lenne elolvasni azt a szerződést!

ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 krwkco ***** válasza:
100%

"Azt mondja, nem kapott semmilyen értesítést erről. Elvileg ha a felét októberig kifizeti, elfelejtődik az ügy."

Miről kellett volna értesíteni? Hogy a hitel nem ingyen volt és a bank szeretné megkapni a törlesztést?

Ha kifizeted az 5 milliót vagy bármennyit, ilyen lesz az egész közös életetek. Ő valamire szórja a pénzt (1 év alatt 10 millió = havi 800 ezer), titkolózik, hazudozik és téged is lehetetlenné tesz anyagilag.

Inkább hagyd, hogy hadd menjenek a dolgok a maguk útján. A bank majd átadja az ügyet egy végrehajtónak, aki letiltja a fizetésének egy részét vagy elveszi a kezesek házát. Akik feltehetően a szülei.

Őket meg akarod menteni? Ők nevelték, ők ismerték, mégis vállalták a kezességet. És őket is inkább részletfizetésre kötelezik majd.

Válaszd külön a pénzügyeiteket. Inkább fizesd a közös költségek nagyobb részét hónapról-hónapra, ha erre neki nem lesz pénze. Azt bármikor abbahagyhatod, ha szakítotok. Ami egy felelőtlen, esetleg szenvedélybeteg emberrel nem lenne meglepő.

Az ilyen emberrel szemben mértéktartóan határozottnak kell lenni, ha pénzügyekről van szó.

ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26) köszi, ebben egyetértünk. Sajnos nem hiszem, hogy kamu. Alapból nem is állított oda hozzám, hogy fizessek, nem erről van szó. Arról van szó, hogy a bank megelégelte, hogy több mint egy éve nem volt semmi törlesztés. De inkább lehet jobb ha nem írok többet, mert a pontos részleteket én sem ismerem.
ma 14:11
 28/30 anonim ***** válasza:
53%

Felmondtak a hitelt, ha letesz 5 millat akkor nem teszik at a koveteleskezelohoz az ugyet. Ez nem azt jelenti hogy le van tudva az adossag…


Ha atteszik koveteleskezelohoz, ha van bevonva ingatlan (szerintem nincs) akkor arvereznek, es terhelik a fizukat.


Ha nem volt ingatlanfedezet, akkor adostars biztosan kell legyen. A jovedelmekbol vegtelen ideig fogjak vonni a 33 szazalekokat, mert ugy van az egesz kitalalva, hogy egy atlag fizetes eseten, a folyamatos kesedelmi kamatokat figyelembe veve, a tartozas sose fog elfogyni.

ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Azért a következő legyen egyértelmű:


A párod felvett egy 10 milliós hitelt.

Nem fizette, ha ól értem, 1-2 évig.

Addig a hitel kamatozott, most már több mint 11 millió lehet.


A bak egyezséget ajánl: ha visszafizettek 5 milliót ÉS törlesztitek a maradékot plusz a kamatokat, akkor nem adja át a követelést végrehajtásra.


Nem tudom, ki volt a kezes és volt-e fedezet, de ha végrehajtásra kerül, nyugodtan +30%-ot számolj rá a tartozásra és ezt fogják árverezéssel vagy fizetésből megpróbálni visszaszerezni.

ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
29) akkor lényegében mehet az utcára, erre számítson? Se neki se a szüleinek nincs saját ingatlanjuk
ma 17:13
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!