Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank visszatudja utalni a...

A bank visszatudja utalni a pénzemet, ha meggondolatlanságból egy kételyes számlaszámra utaltam?

Figyelt kérdés

szept. 17. 00:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

10

Chargeback csak credit cardra van és ott sem bemondasra. De semmi baj...

szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
#10 Igen, kártyás tranzakcióhoz, de nem átitaláshoz!
szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
9%

#11

"Chargeback csak credit cardra van"

Hol írják, hogy csak credit card esetén van lehetőség chargebackre?

Képzeld, ezt írják az OTP oldalán, amit belinkeltem:

"Belföldi forint és a bankon belüli deviza átutalások visszahívása".

Illetve bankszámlaszám kell hozzá, nem kártyaszám. Nincs relevanciája annak, hogy átutalás esetén az adott bankszámlához milyen kártya tartozik. De ha tudsz erről linkelni egy hivatalos ÁSZF pontot, akkor várom szeretettel.


"...és ott sem bemondasra"

Képzeld, olvastam az OTP honlapján, hogy: "Fontos tudnia, hogy az OTP Bank csak az átutalás visszahívásának továbbítását vállalja, de annak sikerességéért és teljesüléséért nem tudunk felelősséget vállalni." Mert én elolvasom, amit belinkelek. És én legalább belinkelek valamit, nem csak úgy ideböfögök dolgokat.

De enélkül is tudom, hogy bemondásra nem történik meg a chargeback, nem is írtam ilyet.

Idézem magamat a #3-as hsz-ből:

"Kérni lehet, hogy teljesítik-e, az nem biztos. De kérni igenis lehet."

Itt hol írtam, hogy "bemondásra visszautalják a pénzt"? Segíts már, mert én nem látom, hogy ezt írtam volna :D

szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%
Kérni kérheti, de úgysem fog semmit se visszakapni, mert az ilyen csalók úgyis azonnal felhasználják az összeget, pl kiutalják kriptovalutába.
szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

13

Mert ami az OTP oldalán van az nem chargeback...

Hanem visszahívás KÉRÉSE. Ez téves utalasra van, ilyenkor értesítik a fogadó felet és a bankját és csak az ő beleegyezésével hívják vissza az összeget...

szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#15

De hát nem pont ezt írta az OP, hogy tévesen utalt?

Szó szerint ezt írta, ott van az oldal tetején zöld háttérben félkövér, fekete betűkkel: "kételyes számlaszámra utaltam". Számomra ez azt jelenti, hogy belépett az e-bankjába vagy a számlavezető bankjának az alkalmazásába, bepötyögte a számlaszámot, és elutalta. Aztán rájött, hogy ez nem frankó. Ez nem a "téves utalás" kategóriájába tartozik?

A Mastercard oldalán ezt írják:

"A chargeback kifejezetten azokra a tranzakciókra kérhető, amikor a hitelkártyád vagy debit kártyád fizikailag nincs jelen, azaz csak olyan internetes vásárlásoknál, amikor nincs kártyaérintés, csak az adatokat adod meg."

( [link] )

Igen, a chargeback online bankkártyás fizetésekre alkalmazandó. De az OP azt írta, hogy UTALT, és egy szót nem ejtett BANKKÁRTYÁS FIZETÉSRŐL.

Honnan jött neked, hogy az OP bankkártyás fizetésről beszél?

szept. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a téves utalás az amikor én a pistanak akarok utalni de véletlenül elirom a szmlaszamat és egy tök idegennek megy a pénz. A kérdező önként utalt egy "gyanús" számlára...


A chargebacket te keverted ide, az pláne sehogy nem jön a kérdéshez...

szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy vissza, sot meg is hiv egy kavera es egy big macre
szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!